Meteoroloji açıkladı: Hafta sonu yaz geliyor

Meteoroloji açıkladı: Hafta sonu yaz geliyor

Meteorolojinin tahminlerine göre hafta sonu ile birlikte yağışlar yurdu terk edecek ve hava sıcaklıklarında yükseliş yaşanacak.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair güncel tahminlerini yayınladı. Bugün yurdun iç ve doğu kesimlerinde kuvvetli yağışlar bekleniyor.

Yarın etki alanını daraltacak yağışların ardından cumartesi günü sadece yurdun kuzeydoğusunda yağış görülecek.

Yağışların etkisini kaybetmesiyle birlikte hava sıcaklıkları yükselişini sürdürecek. İstanbul'da önümüzdeki 5 günde hava sıcaklıklarının 5 derece dolaylarında yükseliş yaşaması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu (Sivas ve Karaman dışında), Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Bilecik, Sinop ve Erzincan çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Isparta'nın batısı, Burdur'un doğusu ile Antalya'nın batısının iç kesimleri, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Bolu'nun doğusu, Karabük, Kastamonu, Çorum, Amasya ve Tokat'ın batısında yerel kuvvetli olması bekleniyor.Bu Haber 30.05.2024 - 12:41:49 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.