Alkollü içkiye yüzde 17 zam geldi

Alkollü içkiye yüzde 17 zam geldi
Alkollü içkilerden alınan ÖTV'ye yüzde 17 zam yapıldı. TESK Başkanı Bendevi Palandöken, içkide ÖTV artışının sahte içkiye yönlendirdiği uyarısında bulunmuştu.

Yeni yılla birlikte alkollü içeceklere de ÖTV zammı geldi. Alkollü içeceklerde asgari maktu vergi yüzde 17.07 artırıldı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, iki gün önce yaptığı açıklamada “ÖTV artışının kaçağa yönelimin artmasında büyük payı olduğu unutulmamalı” yorumunu yapmıştı.

Palandöken, şu değerlendirmede bulunmuştu:

Sahte içki üretenlerin ve bu nedenle hayatını kaybedenlerin bir hayli arttığı göz önünde bulundurulduğunda, bu yıl alkollü içkilerde ÖTV artışı yapılmamalı. 40 binden fazla TAPDK lisansı olan noktada işletmelerin pandemi koşullarındaki gelir kaybı da hesaba katılarak ÖTV artırılmamalı. Sektörlerin canlanması, salgın etkilerinin azalması için binlerce işletmenin cirolarını eski seviyeye getirmesi gerekiyor. ÖTV artışının kaçağa yönelimin artmasında büyük payı olduğu unutulmamalı.”Bu Haber 04.01.2021 - 16:26:13 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.