The Marmara Otelleri, "Türkiye'nin Süper Markaları" listesine giren tek yerli otel zinciri oldu


Turizm sektörünün güçlü temsilcilerinden biri olan The Marmara Otelleri, bir kez daha “Türkiye’nin Süper Markaları” listesine girdi.   Böylece The Marmara Otelleri, Superbrands Türkiye tarafından iki yılda bir belirlenen “Türkiye’nin Süper Markaları” listesinde yer alan tek Türk otel zinciri oldu.

Dünya çapında 88 ülkede yapılan süpermarka araştırması, ülkemizde on yıldır faaliyette bulunan Superbrands Türkiye tarafından düzenleniyor. İki yılda bir seçici kurul ve Nielsen’in ölçümlerine göre yapılan araştırmanın 2014 sonuçları, 134 markayı kapsıyor.

2014 verilerine göre yerli markalar Süpermarka sıralamasının % 69’unu oluşturuyor. Türkiye’nin köklü turizm kuruluşlarından The Marmara Otelleri; teknolojisi, yatırımları, iş gücü kalitesi, yaratıcılığı, markalaşmaya yaptığı yatırımlar, marka devamlılığı, sosyal sorumluluk projelerine katkısı, çevre duyarlılığı, etik değerlere uyması ve vergi sıralamasındaki yeri gibi belirleyici kriterleri ile listeye giren tek yerli otel zinciri oldu.

Bu sene marka ve markalaşma ile ilişkili iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları başkanlarından oluşan 2014 Seçici Kurulu'nda yer alan isimler; İDA Yönetim Kurulu Başkanı Ali Cem İlhan, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, KİD Yönetim Kurulu Başkanı Bengi Vargül, EGD Başkanı Celal Toprak, TÜHİD Başkanı Fügen Toksü, TOBB Başkanı Hakan Güldağ, BMD, Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Doğan, AMPD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tevfik Nane, TTYD Başkanı Murat Ersoy, ASD Başkanı Sadettin Korkut ve TGC Başkan Vekili Vahap Munyar oldu.
Bu Haber 02.02.2015 - 13:12:42 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.