Emirates, en çok ziyaret edilen web sitesi oldu

Emirates, en çok ziyaret edilen web sitesi oldu

Dünyanın her yerinden yapılan anket değerlendirmeleri sonucunda, önde gelen  havayolu web siteleri arasında Emirates Havayolları’nın web sitesi emirates.com, zirvede yer alıyor. 

Global ve yerel olarak yapılan anket sonuçlarına göre Emirates’in global web siteleri, küresel network araştırma firması (UXalliance), tarafından, her ülkenin kültürüne ve diline uygun  şekilde tasarlanan en iyi web sitesi seçildi. 

Şirketin global web sitesinde yer alan tüm bilgiler aynı zamanda Türkçe olarak www.emirates.com.tr adresinde. Emirates, Türkiye’de faaliyet gösteren yabancı havayolu şirketleri arasında, tamamı türkçe internet sitesine sahip tek havayoludur. 

www.emirates.com, EMIRATES’in sunduğu seyahat hizmetlerinin yer aldığı “Emirates Servisleri”, destinasyon bilgilerinin yer aldığı “Şehirler ve Kampanyalar”, yolcuların rezervasyonlarını düzenledikleri ya da yaptırdıkları Planlama ve Rezervasyon” , sık uçuş programıyla ilgili bilgileri edindikleri “Skywards” ve küçük ve orta ölçekli işletmeler için oluşturulan yeni seyahat programı “Business Rewards” un yer aldığı dört ana bölümden oluşuyor. 

Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarında bulunan 17 ülkeden, 70’in üzerinde deneyimli profesyoneller, en iyi 10 havayolu web sitesinin yerel pazardaki rekabetini değerlendirdi. 17 ülkeden  katılan beş uzman temsilci, kültürel görsellerin ve yerel dillerin web sitelerde kullanımını değerlendirmeye aldı. 

Emirates’in Kurumsal İletişim Başkan yardımcısı Boutros Boutros, “ Emirates dünyadaki tüm kültürleri benimseyerek iletişim kurduğu için kendisiyle daima gurur duyuyor. Tüm dünyadan müşterilerimizin daha rahat bir şekilde bilgiye erişebilmeleri için çok çalışıyoruz. Rekabetçi piyasada ilk sırayı aldığımız için çok memnunuz” dedi. 

Emirates Havayolları, farklı destinasyonlara sahip olmasının yanısıra, toplamda 13 dilden oluşan, 96 ülkenin yerel web sitesine sahiptir.  

Tüm dünyadan insanlar, uluslararası ve bölgesel seyahatlarinin rezervasyonlarını  internet üzerinden yapmaya giderek daha bağımlı hale geldiler. İnternet kullanımının artışı doğrultusunda, Emirates, yatırımlarını  yoğunlukla bilgi teknolojisine yaptı. 
 
 
 

Konuşmalarını  devam ettiren Boutros, “ Online sistemimizin oluşumunda katkıda bulunan yetenekli bir takıma sahibiz. 96 ülkenin kendi dillerine uygun olarak hazırlanmış tüm web sitelerinin kullanılabilirliğini arttırmak için, farklı yollar aramaya devam ediyoruz. Online rezervasyon sistemimizin kullanım oranı, her yıl katlanarak artıyor.Online iletişim sistemi, bizim için önemli bir satış aracı haline gelmiştir” dedi. 

EMIRATES’in online müşterileri biletlerini yerel ve global web sitesinden alabiliyor, rezervasyonlarını teyit edebiliyor ve uçuşları sırasında oturmak istedikleri koltukları seçebiliyor. Ayrıca yolcular basitleştirilmiş yeni sistem ile rezervasyon işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebiliyor. Web site’den online rezervasyon yapan yolcular kendi profillerini oluşturuyor ve her rezervasyon yapıldığında otomatik olarak profilleri güncelleniyor böylece yolcuların işlemleri daha kısa sürüyor. 

 EMIRATES web sitesinin en büyük avantajlarından bir tanesi, 13 dil seçeneğiyle  uçuş arama ve fiyatlandırma sistemine sahip olmasıdır. Web sitesi yolculara tercih edilen zamandaki uçuş için tek bir fiyat seçeneği vermek yerine,  tercih edilen gün ve saatteki uçuş da dahil olmak üzere 7 gün içinde yer alan tüm uçuşlardaki elverişli koltuk ve fiyat bilgilerini veriyor. Yani bu sistem yolcuların en ucuz uçak biletini bulabilmeleri için daha çok seçenek sağlıyor.  
 

EMIRATES Havayolu, İstanbul – Dubai arasında, genellikle uzun menzilli uçuşlarda tercih edilen, geniş gövdeli Boeing 777 tipi uçaklar ile uçuyor. Ortalama filo yaşı 5 yıl olan EMIRATES, 145 uçağı ile gökyüzünün en genç filolarından birine sahip. Dünyanın en hızlı büyüyen uluslararası havayolu şirketleri arasında yer alan EMIRATES, İstanbul’dan gerçekleştirdiği 11 uçuş ile yolcularını 60’ın üzerinde ülkede 101’i aşkın noktaya taşıyor. Bu Haber 15.02.2010 - 15:55:44 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.