savasdas@turizmguncel.com

Volkan Şimşek Fun & Sun Hotels'deki ilk sezonunu değerlendirdi

Volkan Şimşek Fun & Sun Hotels'deki ilk sezonunu değerlendirdi
Bu yılı ocak ayında TUI Rusya’nın otel markası Fun & Sun Hotels’de CEO olarak göreve başlayan Volkan Şimşek, pandeminin ve uzun süre kapalı kalan Rusya pazarının planlarına engel olduğunu belirtti.

TUI Rusya’nın Fun & Sun Hotels bölümünün başına CEO olarak geçen Volkan Şimşek, Rusya pazarının uzun süre kapalı kalmasından ve pandemiden dolayı 2021’de istedikleri hedeflere ulaşamadıklarını ifade etti.

Piyasanın içinde bulunduğu bir fiyat savaşına girmek durumunda kaldık”

Tourism Today’den Tuncay Sevin’e konuşan Volkan Şimşek, “Bu sene 3 otel ile sezona başladık. Ancak sezon istediğimiz gibi gitmedi. Rusya’nın Türkiye’ye hava sahasını kapatması planlarımızı etkiledi. 22 Haziran'a kadar süren kapanma süreci bütün planlarımızın değişmesine neden oldu. Belek’teki otelimizi erken açtık ve belli bir doluluk oranı yakaladık. Ama bu sefer de piyasanın da içinde bulunduğu bir fiyat savaşına girmek durumunda kaldık. Ortalama satış fiyatları da istediğimiz seviyelerde gerçekleşmedi. Sonuç olarak bu sezondan memnun değilim.” dedi.

Piyasadaki fiyatlarla ayakta durmak mümkün değil”

Rusya’nın kapanması ve fiyat rekabeti planları bozduğunu ifade eden Volkan Şimşek, “Bütün oteller, Rusya’nın hava sahasını açması ile misafir alabilmek için fiyatlarıyla hareket etti. Ve bu fiyat savaşları halen devam ediyor. Açık tutmayı düşündüğümüz tesisleri belki daha erken kapatacağız. Çünkü piyasadaki fiyatlarla ayakta durmak mümkün değil” dedi.

İlk odak noktamız Türkiye

Fun & Sun Hotels’i büyütmek için çalışmaların devam ettiğini ifade eden Volkan Şimşek “Yeni otellerle görüşmelerimiz devam ediyor. Otel sayımızı mümkün olduğunca artıracağız. Bir limitimiz yok. 2023’te 10 otel işletmeyi planlıyorduk ama bu nasıl gerçekleşir bilemiyoruz. Ama otel sayımızı artırmak istiyoruz. TUI Rusya, otelcilik alanında büyümeye devam edecek. İlk odak noktamız da tabi ki Türkiye. İşi önce Türkiye’de kurgulayıp belli bir standardı yakalayıp TUI Rusya’nın operasyon yaptığı diğer ülkelerde de otel satın alması ve kiralaması olacak” şeklinde konuştu.

Mısır’a charter uçuşların başlamaması bizim için büyük avantaj”

Rusya pazarından Türkiye’ye turist akışına da değinen Volkan Şimşek “Rusya pazarından turist akışı gelecek sene de artarak devam edecek. Rusya’da da insanlar istedikleri kadar tatil yapamadı. 2 sene insanlar evlerinde tıkıldı ve daha fazla tatil yapmak istiyorlar. Rusya’nın turizm konusunda kendisine en yakın ülke Türkiye. Ruslar burada kendilerini evlerinde hissediyor ve bu bizim için büyük avantaj. Bizimle rekabet edecek Mısır’a da uçuşların kapalı olması, charterların başlamamış olması bize avantaj sağlıyor. Bu çok güzel bir şey değil ama Rus pazarının Mısır’da bu şekilde kalması bizim için avantaj” diye konuştu.


Bu Makale 01.10.2021 - 18:03:22 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.