savasdas@turizmguncel.com

Vladimir Putin kabul etti, Rusya o desteği uzatıyor

Vladimir Putin kabul etti, Rusya o desteği uzatıyor
Yurt içinde tatile çıkanlara 70-210 dolar arasında destek veren Rusya, söz konusu programı yıl sonuna kadar uzatmayı planlıyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya'nın iç turizmi desteklemek için başlattığı ''nakit para iadesi'' programının yıl sonuna kadar uzatılması bekleniyor.

Vladimir Putin de kabul etti

Konuyla ilgili olarak Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüşen Rusya Federasyonu başbakan Yardımcısı Dmitry Chernyshenko, programın yıl sonun kadar uzatılmasını Vladimir Putin'in de desteklediğini açıkladı.

Programın koşulları değiştirilecek

Toplantıda programın sonuçlarının görüşüldüğünü ve iyileştirme ihtiyacı konusunda karara varıldığını kaydeden Dmitry Chernyshenko, ''Programın kesinlikle yeni yıl tatilini de kapsayacak şekilde genişletilmesine ihtiyaç var. Herkes için ulaşılabilir olması adına, programın koşullarının değiştirilmesi gerekiyor. Örneğin 4 gece konaklama sınırı var. Bu süre 2 geceye çekilebilir.'' diye konuştu.

Vladimir Putin'in hükümet yetkililerinin argümanlarını kabul ettiği ve onayladığı öğrenildi.

Ayrılan kaynağın çok az bir kısmı kullanıldı

Rusya'nın iç turizmi desteklemek için başlattığı ve 15 milyar ruble (210 milyon dolar) kaynak ayırdığı programın şu ana kadar sadece yüzde 1,9'unun kullanıldığı ve yararlananların büyük kısmının Krasnodar ve Kırım'a tatile gidenlerden oluştuğu aktarıldı.


Bu Makale 10.09.2020 - 08:49:26 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.