savasdas@turizmguncel.com

İmar planı değişti, 'yeşil alan' otel alanı oldu

İmar planı değişti, 'yeşil alan' otel alanı oldu

Uşak'ta TOKİ konutlarının arasında kalan yeşil alanın imar planı değişikliğiyle otel alanına dönüştürüldüğü belirtildi.

Uşak'ta TOKİ'nin yaptığı konutların arasında bulunan 4 futbol sahası büyüklüğündeki yeşil alanın, imar planı değişikliğiyle otel alanına dönüştürüldüğü belirtildi.

Yeşil alan diyerek tanıtım yaptılar

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, yaklaşık 1.5 yıl önce, eski AKP'li yönetim döneminde pazarlanan TOKİ konutlarının ortasında kalan 4 futbol sahası genişliğindeki boş arazi için “yeşil alan” kararı alındı. Konutların tanıtımı ve pazarlaması da bu şekilde yapıldı. Ancak geçtiğimiz günlerde bir şok yaşandı ve Belediye Meclisi'nde AKP ve MHP'li üyelerin oylarıyla bu alana yapı izni çıktı. Yeşil alan uçtu, yerine otel projesi geldi. TOKİ sakinleri isyanda. İYİ Parti Uşak İl Başkanı Hakan Savaş, “1.5 yıl önce, AKP'li eski Belediye Başkanı yeşil alan sözü verdi. Buna güvenen vatandaşlar konut aldılar ama aldatıldılar” dedi.

TOKİ konutlarının önünde protesto açıklaması yapan İYİ Parti Uşak İl Başkanı Hakan Savaş şunları söyledi:

İnşaat alanı oldu

“Burada 7 bin 500 kişi yaşıyor. Kişi başına 14 m2 yeşil alan düşmesi gerekiyor. Maalesef mevcut yeşil alan da inşaat alanı yapılıyor. İnsanlara bu evleri satarken burayı yeşil alan olarak gösterdiler. Bugün ise otel yapılıyor. Daha 1.5 yıl önce şehrin her tarafında bilboardlarda bu projelerin görsellerini sergilediler. Bugün ise yeşil alan olarak gösterdikleri yeri otel inşaat alanı olarak ilan etmeleri ne ahlakidir ne vicdanıdır ne de hukukidir.”


Bu Makale 23.07.2020 - 09:04:40 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.