savasdas@turizmguncel.com

Ukrayna Türkiye'yi riskli ülkeler kategorisine dahil etti

Ukrayna Türkiye'yi riskli ülkeler kategorisine dahil etti
Ukrayna, vaka sayısı hızla artan Türkiye’yi 47 ülkenin yer aldığı ‘kırmız liste’ye dahil etti.

Son dönemde vaka sayısı hızla artan Türkiye, Ukrayna’da kırmızı listeye dahil edildi. Ukrayna, 100 bin kişide görülen vaka sayısı kendisinden yüksek olan veya koronavirüsle ilgili veri paylaşmayan ülkeleri kırmızı listeye dahil etti. Buna göre, son 14 günde 100 bin kişide görülen vaka sayısı 410.9 olan Ukrayna, son 14 günde vaka sayısı 100 binde 499,2 olan Türkiye’yi ‘riski’ ilan etmiş oldu.

Ukrayna’nın güncellediği yeni kırmızı listenin başında Sırbistan, Gürcistan, Hırvatistan, Litvanya ve Lüksemburg bulunurken, Polonya, Rusya, Beyaz Rusya, BAE, Dominik Cumhuriyeti, Maldivler, Mısır, Tanzanya ise yeşil listede yer alıyor.

Güncellenen listeyle birlikte, Türkiye’den Ukrayna’ta giriş yapanlar 14 gün boyunca kendini karantinaya alacak. Karantinadan muaf olmak isteyenler ise ya yanlarında en az 48 saat önce yapılmış ve sonucu negatif olan PCR testi bulunduracak ya da Ukrayna’da PCR testi yaptıracak.

Ukrayna’nın Kiev’deki Borispol Havaalanı’nda PCR testlerinin yapıldığı ve sonuçların 12-24 saat arasında verildiği belirtiliyor. Test ücretleri ise 275 TL ile 415 TL arasında değişiyor.


Bu Makale 19.12.2020 - 10:51:18 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.