savasdas@turizmguncel.com

Türkiye uçuşunda maske takmayan yolcuya böyle ders verdi

Türkiye uçuşunda maske takmayan yolcuya böyle ders verdi
TUI Travel ile Marmaris'e tatile geçen 35 yaşındaki İngiliz hemşire Charlotte Snook, çocuğu uçakta maskesini çıkardığı için uçuştan men edildiğini ileri sürdü. Maskeyi takmayanın çocuk değil anne olduğunu belirten TUI ise, olayın medyaya yansımasının ardından kadını ülkesine getirdi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

TUI Travel ile Marmaris'e tatile gelen 35 yaşındaki Charlotte Snook ismli kadın, uçakta maskesini takmadığı gerekçesiyle dönüş uçuşundan men edildi. Snook, çocuğunun sandviç yerken maskesini çıkardığı için bunların yaşandığını söylese de, TUI'den yapılan açıklamada maske takmayanın çocuk değil anne olduğu ifade edildi.

‘’Çocuk sandviç yerken maskesini çıkardı’’

Daily Mail'de yer alan habere göre, 1.300 pounda Marmaris tatili satın alan kadın, gelişte çocuğunun sandviç yerken maskesini çıkardığı için uçuştan men edildiklerini ileri sürdü. Basına yaptığı açıklamada Türkiye'de mahsur kaldığını söyleyen Charlotte Snook, hostesin sandviç yerken maskesini çıkarabileceğini söylediğini, yüz maskesini çıkardıktan sonra da gelip kuralları hatırlattığını ileri sürdü. Otele vardıktan sonra TUI'den 'Bundan sonra tüm TUI uçuşlarından men edildiniz. Evinize kendi imanlarınızla dönmek durumundasınız' bildirimi aldığını kaydeden İngiliz hemşire, tatilinin mahvolduğunu söyledi.

TUI: Maske takmayan çocuk değil anneydi

TUI ise Charlotte Snook'un uçuş sırasında maske takmadığını ve kabin ekibi tarafından birkaç kez uyarılmasına rağmen maske takmamaya devam ettiğini belirtti. Aldığı kararı geri çekerek kadını ve çocuklarını İngiltere'ye geri götüren TUI, ''Olayla ilgili daha fazla detay ortaya çıktıktan sonra Charlotte Snook'u çocuklarıyla birlikte eve döndürmeye karar verdik ve bunu kendisine bildirdik. Uçuş ekibimizin verdiği rapora göre, Charlotte Snook'a maskesini takması için birden fazla uyarıda bulunuldu. Yaşanan kargaşadan dolayı özür dileriz. Yolcularımızın, sağlık ve güvenlikleri için kabin ekibinin talimatlarına uyması gerekiyor. Yolcularımızı uçuş boyunca maske takmaları ve kabin içindeki hareketlerinin sınırlı tutmaları konusunda uyarıyoruz. Sağlık açısından maske takmasında sakınca olmayan tüm yolcular, yeme-içme dışında sürekli maske takmaları gerekiyor.'' denildi.


Bu Makale 26.09.2020 - 11:01:38 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.