savasdas@turizmguncel.com

Türk denizcileri kaçıran korsanlar fidye için aradı

Türk denizcileri kaçıran korsanlar fidye için aradı
Gine Körfezi’nde Türk denizcileri kaçıran korsanlar, fidye için şirketi aradı. Korsanlar geminin kaptanı ile şirket yetkililerini görüştürdü. Tüm mürettebatın sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Gine körfezinde Türk denizcileri kaçıran korsanlar, fidye için şirketi aradı. Korsanlar geminin kaptanı ile şirket yetkililerini görüştürdü. Tüm mürettebatın sağlık durumu iyi.

Korsanlar, Hamburg ofisine yönlendirildi

Boden Denizcilik, 23 Ocak’ta Nijerya açıklarında kaçırılan konteyner gemisi Mozart'ın mürettebat üyeleriyle iletişim kurulduğunu yazılı açıklama ile duyurdu. Açıklamada şu bilgilere yer verildi: "Boden Denizcilik, 23 Ocak 2021 tarihinde Sao Tome açıklarında kaçırılan konteyner gemisi Mozart'ın mürettebat üyeleriyle iletişim kurdu. Bu kapsamda 15 mürettebatın tamamının sağlık durumlarının iyi, yara almamış ve birlikte olduğu bilgisi elde edildi. Boden Denizcilik ve Boden Denizcilik'in Borealis Denizcilik'teki ortakları ilk ve tek öncelikleri olan ekip arkadaşlarının en hızlı şekilde serbest bırakılmalarını sağlamak için tüm çabayı göstermeye devam etmekte ve alıkonan denizcilerin aileleri ile sürekli iletişim halinde olmayı sürdürüyor. Boden ve Borealis Denizcilik, mürettebatının ve mürettebat ailelerinin güvenlik ve sağlığının korunması için konu ile ilgili ek bir yorumda bulunmayacak."

Dünya’ya konuşan Boden yetkilileri, korsanların Türkiye’deki ofisi aradığı bilgisini verdi. Boden yetkilileri, korsanları geminin sahibi İngiliz Borealis’in Hamburg’daki ofisine yönlendirdi. Bundan sonraki süreci Hamburg ofisi, yani İngiliz şirket yönetecek.


Bu Makale 28.01.2021 - 20:32:23 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.