savasdas@turizmguncel.com

Turizmde ucuzluk ve fiyat savaşları dönemi mi yaşanacak?

Turizmde ucuzluk ve fiyat savaşları dönemi mi yaşanacak?
Ryanair'in CEO'su Michael O'Leary, bu yıl sanal olarak düzenlenen WTM Londra Fuarı'nda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

TurizmGüncel - Dış Haberler

‘’Birkaç yıl indirimli uçacağız’’

Koronavirüs pandemisi nedeniyle bu yıl sanal olarak düzenlenen WTM Londra'da konuşan Ryanair CEO'su Michael O'Leary, hava yolu şirketlerinin kayıpları telafi etmek için önümüzdeki birkaç yıl indirimli uçacağını söyledi. 'Hava yolu şirketlerinin iyileşmesinin yıllar alacağı' şeklindeki öngörüleri reddeden O'Leary,, 2021 ve 2022 yıllarında yolcu hacminin hızla artacağını kaydetti.

‘’Hava yolu şirketleri ve oteller fiyat düşürecek’’

''Talep geri dönecek çünkü Ryanair önderliğinde hava yolu şirketleri fiyatları indirecek. Oteller 2021 yaz döneminde, 2021 kış döneminde ve 2022 yaz döneminde fiyatları indirecek. Kaybettiğimiz işleri kurtarmak için hepimiz indirim yapacağız'' diyen Ryanair CEO'su, fiyatların 2019 seviyesine ulaşmasının 3-4 yıl alacağını açıkladı.

‘’Kısa mesafelerde 2019’un yüzde 70-80’ine ulaşabiliriz’’

Esnek iş yapısına sahip, ustalaşmış hava yolu şirketlerinin güçlü bir şekilde ortaya çıkacağını ve sektörün toparlanması için ihtiyaç duyulan düşük fiyatları müşteriye sunacağını ifade den Michael O'Leary, ''Aşı haberleri iyimserlik duygusu yarattı. 2021 yaz sezonunda bir dereceye kadar normalleşme yaşanacağına dair iyimserlik var. Bu, 2019 seviyesine döneceğimize göstermez ancak kısa mesafe uçuşlarda 2019'un yüzde 70-80'ine ulaşmamamız için bir neden yok.'' diye konuştu.

‘’Krizi fırsata çevireceğiz’’

Ryanair'in krizi fırsata çevirmek için çalışmalar yaptığını anlatan Michael O'Leary, ''Pandemi nedeniyle diğer hava yolu şirketlerinin ger çekildiği bir dizi havalimanı ile yoğun görüşmeler sürdürüyoruz. Hava limanı işletmeleri de büyümenin ancak, Ryanair gibi, uçakları ve mürettebatı hızla konuşlandırabilen hava yolu şirketleri ile mümkün olduğunu gördü. Bizim diğer hava yolu şirketlerinden farkımız, kriz sırasında uçaklarımızı uçurmaya devam etmemizdi. Çılgınca yaptığımız şeyin nedeni, pilotlarımızı ve uçuş ekibimizi hazır tutmaktı. Şimdi büyüme moduna geçebiliriz.'' ifadelerini kullandı.


Bu Makale 11.11.2020 - 10:44:24 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.