savasdas@turizmguncel.com

TUI açıkladı: Aşı olan İngilizler rezervasyon yapmaya başladı

TUI açıkladı: Aşı olan İngilizler rezervasyon yapmaya başladı
TUI İngiltere, aşı olan İngilizlerin 2021 sezonu için tatil yapmaya başladığını duyurdu.

TurizmGüncel - Dış Haberler

TUI İngiltere tarafından yapılan açıklamada, ülkedeki aşı uygulamasının 50 ve yaş ve üzerindeki insanların rezervasyonunu arttırdığını, yeni yılla birlikte yapılan rezervasyonların yüzde 50'sini bu yaş grubunun oluşturduğunu duyurdu.

Şubat ortasına kadar 15 milyon kişi aşılanacak

İngiltere'nin haftada 2 milyon aşılama yapmayı plaladığı ve milyonlarca İngilizin aşı için uzun süre beklemek zorunda kalmayacağı ifade ediliyor. İngiltere'de 15 milyon yaşlı, dezavantajlı ve sağlık çalışanının şubat ortasına kadar aşılanacağı, bu grubu 50-70 yaş arasındakilerin takip edileceği kaydedildi.

''Yaşlılardan rezervasyon almaya başladık

Daha önce pek rezervasyon almadıkları yaşlılardan rezervasyon almaya başladıklarını belirten TUI İngiltere Müdürü Andrew Flintham, 50 üstündekilerin rezervasyona yönelmelerini ise aşıyla ilgili pozitif haberlere bağladıklarını ifade etti.

İngiltere'de yeni trend: Uzun tatiller

Yapılan rezervasyonlarda popüler ülkelerin Yunanistan, Türkiye ve İspanya olduğuna dikkat çeken Flintham, gözlemledikleri bir diğer trendin ise 10 günlük veya iki haftalık tatil rezervasyonları olduğunu ifade etti. Flintham, bu trendi ise İngilizlerin 2020 yılında tatil yapamamış olmalarına bağladıklarını kaydetti.


Bu Makale 15.01.2021 - 09:26:52 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.