savasdas@turizmguncel.com

Tatilsepeti'nden 20.5 milyon lira sermaye artırımı

Tatilsepeti'nden 20.5 milyon lira sermaye artırımı
Turizm portalı Tatilsepeti, pazar payını arttırmak ve yeni yatırımlara yönelmek amacıyla nakit sermayesinde artışa gitti.

Tatilsepeti, yerli ve yabancı yatırımcıların hisseleri oranında katıldığı 20,5 milyon TL civarında sermaye artışına gitti. Pandemi döneminde büyüme fırsatlarını yakalamak isteyen şirket, bu süreçte teknolojik yatırımlara kesintisiz olarak devam etmeyi hedefliyor.

Kriz dönemlerinin birtakım fırsatları da beraberinde getirdiğini söyleyen Şirket Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Ortağı Kaan Karayal, “Finansal kaynakları sağlam şirketler, bu sıkıntılı günlerden güçlenerek çıkacaktır. Tatilsepeti, 2004 yılından beri Turizm sektöründeki “pazar yeri” iş modeli ile yegane örnek olmayı sürdürüyor. Pek çok yeniliğin sektördeki öncüsü olan Tatilsepeti, gelecekte de birçok konuda öncü olmaya devam edecek” dedi.

Seyahat yasaklarının en hızlı ve direkt olarak etki ettiği sektörlerden biri olan turizm zor günler geçirse de, bu sürecin kısa süre içerisinde normale dönmesini beklediklerini söyleyen Karayal, pandemi dönemiyle dijitalin öneminin bir kez daha anlaşıldığını belirterek şu noktaların altını çizdi:

“Pandemi, internet üzerinden yapılan tüm alışverişler gibi, tatil alışverişlerinin de online dünyada artarak devam edeceğini gösterdi. Bu nedenle kriz zamanlarında dahi yatırımlara devam etmek, işlerimizin gelişimi ve sürekliliği açısından çok önemli. Şirket ortaklarımızın hepsi buna canı yürekten inanıyor. Yabancı ortaklarımızın da nakit sermaye artırımına katılması, ülkemize ve sektörümüze olan güvenin bir göstergesi. Bu zor günlerin kısa süre içerisinde geçeceğini ve turizm sektörünün hızla eski günlerine döneceğini düşünüyoruz.”


Bu Makale 06.07.2020 - 10:16:50 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.