savasdas@turizmguncel.com

Mehmet Nuri Ersoy'a ''Sadece Antalya'nın turizm bakanı'' eleştirisi

Mehmet Nuri Ersoy'a ''Sadece Antalya'nın turizm bakanı'' eleştirisi

Old City Otelciler Platformu Başkanı Tarkan Akyüz, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u 'sadece Antalya'nın Turizm Bakanı' olmakla suçladı. Akyüz, ''Turizm Bakanının yatırımları Antalya'da olduğu için Antalya ile yatıp Antalya ile kalkıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök'e ''Otelini açan pişman olmadı'' şeklinde açıklama yapan Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a Old City Otelciler Platformu Başkanı Tarkan Akyüz'den eleştiri geldi. Akyüz, '' "Turizm Bakanımızın yatırımlarının çoğu Antalya'da olduğu için, Türk turizmi olarak Antalya'yla yatıp, Antalya'yla kalkıyoruz. Turizm Bakanı maalesef Türk turizmini bir tek Antalya'dan ibaret olarak görüyor" ifadelerini kullandı.

''Turizmi A'dan Z'ye bilen biri''

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy''un turizmi A'dan Z'ye bilen biri olduğunu söyleyen Akyüz, "Sayın Turizm Bakanımızı 1988 yılından beri tanırım. ETS otobüslerini Murat Bey'le beraber sabah 4'lerde kaldırırlardı. İkiz kardeşler olarak, bildim bileli gerçekten çok çalışkandırlar. Bunu yanında çalışanlar da bizzat söyler. Antalya'daki Voyage ve Maxx Royal'leri muntazam olarak kullanırım. Ve otel işletmeciliği 10 üzerinden 10 alır.'' dedi.

Mehmet Nuri Ersoy'un iyi taraflarından bahsettiğini ama Bakan'ın eleştirilecek yönleri de olduğunu ifade eden Akyüz, şunları söyledi:

''Beklentimizi karşılayamadı''

''Sayın Ersoy Turizm Bakanı olunca, turizmi iyi bilen biri olduğu için kendisinden çok büyük beklentilerim vardı. Turizmi coşturacaktı. Dünya sıralamasında 2'nci veya 3'üncü sıralarda yer alma beklentisi içine girmişken, hiçbir beklentimizi maalesef karşılayamadı.

Turizm Bakanımızın yatırımlarının çoğu Antalya'da olduğu için, Türk turizmi olarak Antalya'yla yatıp, Antalya'yla kalkıyoruz. Turizm Bakanı maalesef Türk turizmini bir tek Antalya'dan ibaret olarak görüyor.

''İstanbul'un adı yok''

İstanbul'un adı yok veya diğer bölgelerimizin adı hiçbir zaman geçmiyor. İstanbulsuz Türkiye ve Türk turizmi düşünülemez. Bakanımız şehir içi turizmden hiçbir zaman bahsetmiyor.

Sayın Bakanım, maalesef bizi hayal kırıklığına uğrattınız ve hiçbir beklentimizi karşılayamadınız. ÜZGÜNÜM"


Bu Makale 11.09.2020 - 19:08:11 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Serpil ceren - 20.11.2020 - 02:01

  Sayın bakan turizm hariç herşeyle ilgileniyor yangın alanları imara açılacak sahiller peki askıda ekmek gibi askıda turizm işçisi,süresiz ücretsizdeki turizm işçisiyle ne zaman ilgilenecek acaba kendi eşinin harçlık olarak dağıtabildiği dolarları olabilir ama turizmcinin eşinin yok turizm sadece otel zincirlerine bir tane daha otel eklemek mi

 • Bir işçi kızı - 15.10.2020 - 06:46

  İşi bitirin diye patronu sıkıştırdığınız için artık babamı pazar günleri de çalıştırıyorlar, akşamlarıda Eve gelemiyor, İnşallah Allah sizden bu görevi alsın Sizin yerinize işçilere insaf eden biri bakan olsun diye dua ediyorum

 • Acentacılar Ne Olcak - 12.09.2020 - 01:30

  Ve maalesef incoming acentalarının da Bakanı olamadı pek niyetli de değil sanki? Açık olan otellere bir miktar da misafiri getiren bizleri unuttu sayın Bakan. National Geographic Türkiye'de Türkçe şimdi yeniden başlamak için "Yeniden başlamak için Türkiye'nin renkleri sizi bekliyor" da oldukça başarılı!!!!!! Hedef Tütk ise ülkemizin renklerini keşvet filan demek gerekmezmiydi. Yabancı içinse zaten bir işe yaramaz.....Türkiye'de ve Türkçe

 • kaan berkkan - 12.09.2020 - 11:34

  Tarkan AKYÜZ ile ilgili yapmış olduğum ''Değerli yazarın sayın bakanın güzide otellerinden birinde başarısız bir otel yöneticiliği deneyimi olduğundan, sanırım bunun acısını bu eleştiri ile çıkarmaya çalışıyor.'' yorumu isim benzerliği ile sehven yapılmıştır. Yanlış bilgi için kendisinden özür diliyorum. Diğer görüşlerim ise geçerlidir.

 • kaan berkkan - 12.09.2020 - 09:42

  Değerli yazarın sayın bakanın güzide otellerinden birinde başarısız bir otel yöneticiliği deneyimi olduğundan, sanırım bunun acısını bu eleştiri ile çıkarmaya çalışıyor. Dinamiklere ve realiteye az da olsa hakim olsa yaptığı eleştirinin elle tutulur bir tarafı olmadığını anlayacaktır. Antalya kenti şu anda tek başına İspanya ve Yunanistan'ın önünde gitmektedir. Bunda turizm bakanının ne suçu !!! var ? Eleştirin ama vicdanlı olun. Tek pencereden bakmayın.

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.