savasdas@turizmguncel.com

‘’2021'e daha güçlü gireceğiz’’

‘’2021'e daha güçlü gireceğiz’’

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Sururi Çorabatır, turizm sektörüne dönük teşviklerin sektörün 2021 yılına daha güçlü girmesini sağlayacağını söyledi.

Turizm sektörüne dönük destek paketini değerlendiren TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır,  destek paketinin sektöre can suyu olacağını söyledi. Desteklerle birlikte turizmcilerin 2021 yılına daha güçlü gireceğini ifade eden Çorabatır, ''Aldığımız tüm önlemler ve yapılan teşvikler, turizm sektörünün eski güzel günlerine geri dönmesine olanak sağlayacak.”

''Teşvikler gelecek yıla daha güçlü başlamamızı sağlayacak''

Hürriyet Akdeniz'den Ceren Deniz'e konuşan Sururi Çorabatır, “Bu nedenle yapılan teşvik ve destekleri çok önemsiyoruz. Mecliste görüşmeleri süren istihdam paketini de dikkatle takip ediyoruz. Sunulan paket Meclis'te kabul edilirse kısa çalışma ödeneğinin ve mevcut teşviklerin uzatılması son derece önemli adımlar olur. Kovid-19 salgınının gölgesinde çok zor bir yıl geçirdik. Bu yıl amacımızın kar etmek olmadığını, yetişmiş turizm çalışanlarını kaybetmemek ve sektöre tedarik sağlayan paydaşlarımızı desteklemek olduğunu hep vurguladık. Umuyorum ki teşvikler turizmcilerin ayakta kalmalarını ve gelecek yıla daha güçlü başlamamızı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

''Dünya sahnesine daha güçlü çıkacağız''

Salgın sürecini hem kamu hem de otelciler örgütünün çok başarılı yönettiğini söyleyen TÜROFED Başkanı şöyle devam etti:

“Türkiye martta süreç yönetimini masaya yatırdı. Otellerde dünyaya örnek bir uygulamayla Güvenli Turizm Sertifikasyon Sistemi devreye alındı. Türkiye, Yunanistan, Hırvatistan, Portekiz, İspanya gibi rakiplerimize göre gerek hizmet anlayışı, gerek sertifikasyon süreci gerekse sağlık altyapısıyla 2021’de daha da avantajlı bir konumda olacak. Standartları korumayı sürdürdüğümüz sürece dünya sahnesinde daha da öne çıkacağız.”


Bu Makale 20.10.2020 - 09:34:18 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.