savasdas@turizmguncel.com

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan otellere yılbaşı uyarısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan otellere yılbaşı uyarısı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan otellere yılbaşı programı uyarısı geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yılbaşında kapalı ve kalabalık ortamlardan uzak durulması çağrısı yaptı. Yılbaşında 4 gün sokağa çıkma yasağı olacağını kaydeden Koca, aile içi bulaşıların yüksek olduğuna dikkat çekerek, ''Bu dönemde aile içi bir araya gelmelerin olmaması lazım. Mümkün mertebe çekirdek aileyle bu dönemi geçirmenin, dört kişiden daha fazla bir araya gelmelerin olmamasını sağlamak son derece önemli olacak.'' dedi.

Hürriyet'ten Abdulkadir Selvi'ye konuşan Fahrettin Koca, otellerde ve eğlence yerlerindeki yılbaşı kutlamaları ile ilgili soruya ise şu yanıtı verdi:

''Otellerde eğlence organizasyonu olmamalı''

“Yılbaşı yeni bir virüs patlamasına neden olmasın” diye uyardı. Ardından ekledi: “Otellerde de eğlence tarzında herhangi bir organizasyon olmamalı. Kalabalık bir araya gelişlerin olmadığı, dar en fazla iki, üç kişinin bir araya geldiği bir durum olmalı. Onun dışında enfeksiyonun, salgının seyri açısından oteller kaynak olabilir; böyle bir duruma izin verilmemeli.”


Bu Makale 18.12.2020 - 08:51:24 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • mehmet can - 19.12.2020 - 10:49

    Önceki gece kendisi sarayda reisi ile beraber ırak başbakanına sazlı sözlü arap yalellili yemek verdiler ne maske vardı ne mesafe

  • şaka mı bu? - 18.12.2020 - 10:30

    BAKANIM turizmden haberi yok galiba! şuan bir çok kış otelinde yerler dolmus durumda. parası olanlar bu vırusu yaymaya devam edecek! antalya dakı otellerde gece organızasyonları konserler var! AFyon dakı termal park oteller de yıne konserler eglenceler var. ve afyonda da yuzme havuzları acıkmıs serbest dıyerek mılletten rezervasyon alıyorlar. yılbasında otellerde kapalı olmalıdır sadece yabancılar gıtsın kalsın ? yerlı vatandas gırısı yasaklanmalı. hem evden cıkmayın dıyorsunuz hemde oteller eglence olmamalı! acız bır durum hepımız ıcın!

  • yasak mı degıl mı? - 18.12.2020 - 10:26

    sayın bakan; yasak mı değil mi? Afyondaki otellerin cogunda yılbası programı var. hatta yuzme havuzları da acıkmıs. bu durumda halk ne yapsın? oraya gıdecek olan bınlerce ınsan vırus kapacak ve dondugunde karantına olacak mı? neden yasak degıl de otele bırakıyorsunuz? ne kadar guvenılır kı? acıl bu konuda AFYON otellerı konusunda ozen gosterınız! parası olmayan zaten evınde aılesı ıle oturacak ama parası olanlar yok kayak otellerıne yok AFYON otellerıne yok antalya 5 yıldızlı tatıl koylerıne gıdecek? artık tam kapanmamı olacak ne olacaksa ulkede 15 gun hayat durmalı bence... hersey ertelenmelı. 15 gun boyunca da her eve erzak yardımı devlet ve beledıyeler tarafından yapılmalı. 2021 e temız gırelım artık

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.