savasdas@turizmguncel.com

Yeni açılan 3 destinasyona Rusya'dan talep nasıl?

Yeni açılan 3 destinasyona Rusya'dan talep nasıl?
Rus hükümeti, uçuş yasağı kaldırılan ülkelerin arasına Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Maldivler'i de ekledi. Rus turizm şirketleri, yasağın kalkması sonrası bu ülkelere dönük tatil talebiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Rus hükümetinin Mısır, BAE ve Maldivler'e dönük seyahat yasağını kaldırmasının ardından harekete geçen tur operatörleri bu ülkelere operasyon yapmaya hazır olduklarını açıkladı. Seyahat uzmanları, bu üç ülkeye dönük güçlü bir talep olacağı görüşünde.

‘’Aramalar 5 kat arttı’’

Online seyahat acenteleri, seyahat yasağının kalkmasının ardından Mısır, BAE ve Maldivler bilet aramalarında keskin bir artış olduğunu belirtiyor. Tutu.ru'nun verilerine göre, bu üç ülkeye dönük aramalar 5 kat artmış durumda.

Tez Tour ve Intourist hızlı davrandı

Rus Tur Operatörleri Birliği'nin (ATOR) sitesinde yer alan habere göre, talebin farkında olan tur operatörleri de, direkt uçuşlarla bu ülkelere tur satma hazırlığına girişti. Şu anda Tez Tour'un Maldivler, Intourist'in ise BAE tatil ürünlerini satışa çıkardığı kaydedildi.

İstanbul aktarmalı turlar planladı

Tur operatörü Spectrum, Mısır, BAE ve Maldivler’e İstanbul aktarmalı olarak turlar planladı. Şirket, bu ülkeler için Covid-19'u kapsayan sigorta poliçesi de sunmaya başladı.

Anex: İstikrarlı bi satış ve yeterli talep bekliyoruz

Normal uçuşla Maldivler'e veya BAE'ye paket tur satın alanların çoğunlukla üst gelir grubu olduğuna dikkat çeken Anex Tour ise, istikrarlı bir satış ve yeterli talep beklentisi içinde olduklarını açıkladı.

Mısır paket turlarına ‘kara transferini’ de ekledi

Tez Tour, Şarm El Şeyh ve Hurghada'ya direkt uçuş olmamasına rağmen Mısır talebinin hızla toparlanacağı görüşünde. Şirketin açıklamasında, ''Kahire bağlantılı turlara istikrarlı bir talep var. Tarifeli uçuşlarla, şimdiye kadar yapılamayan tüm turlar için, misafirlerimize seçenekler sunduk. Paketlerimize, Mısır'daki kara yolu transferi (Kahire'den resort bölgelerine) dahil.'' denildi.

Charter uçuş yok

Öte yandan şirketler, her 3 ülke için de charter uçuşların söz konusu olmadığını tüm tatil paketlerinin tarifeli uçuşlarla yapılacağını hatırlattı. ANEX Tour, ''Buna rağmen talep yüksek'' değerlendirmesinde bulundu.


Bu Makale 04.09.2020 - 11:00:01 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.