savasdas@turizmguncel.com

Rusya'da uçuşa açılan 13 şehirden Türkiye'ye uçuş izni yok

Rusya'da uçuşa açılan 13 şehirden Türkiye'ye uçuş izni yok
Rusya'nın uluslararası uçuşlara açtığı 13 şehirden Türkiye'ye uçuş izni verilmediği öğrenildi. Yeni havalimanlarından uçuş izni verilmemesi durumunda, Türkiye’ye Rusya’nın 21 şehrinden uçuş yapılabilecek.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya'nın 1 Nisan'dan itibaren uluslararası uçuşlara açtığı 13 şehirdeki havalimanından Türkiye'ye ve İngiltere'ye uçuş olmayacağı belirtildi.

‘’Türkiye ve İngiltere hariç’’ denildi

Rus Tur Operatörleri Birliği'nin bülteninde yer alan habere göre, Federal Hava Taşımacılığı Ajansı tarafından hava yolu şirketlerine gönderilen NOTAM'da, uluslararası uçuşlara açılan Rusya'daki 13 havalimanından Türkiye ve İngiltere'ye uçuş yapılmayacağı bildirildi. NOTAM'da, ‘bu şehirlerden Türkiye ve İngiltere hariç, yurt dışına uçuş yapılabilir’ dendi.

Rusya Federasyonu'nun uluslararası uçuşlara açtığı yeni 13 şehir Belgorod, Volgograd, Voronezh, Kaluga, Krasnodar, Lipetsk, Nalchik, Orenburg, Saratov, Sochi, Tyumen ve Yuzhno-Sakhalinsk olarak açıklanmıştı.

Hava yolu şirketlerine iletilen NOTAM'da şu ifadelere yer verildi:

''Rusya Federasyonu Hükümeti'nin 01.04.2021 tarihli kararnamesine göre uluslararası hava operasyonlarına açılan Rusya noktaları listesinde Belgorod, Volgograd, Voronezh, Kaluga, Krasnodar, Lipetsk, Nalchik, Orenburg, Saratov, Sochi, Tyumen ve Yuzhno-Sakhalinsk yer alıyor.

16 Mart 2020 tarihli 635-R 1 hükümet emri eki uyarınca, bu havalimanlarından, İngiltere ve Türkiye hariç, dış hat uçuşları yapılabilir.''


Bu Makale 30.03.2021 - 10:40:15 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.