savasdas@turizmguncel.com

Rusya'da Türkiye tatili talebinde rekor artış

Rusya'da Türkiye tatili talebinde rekor artış
Rusya'nın Türkiye uçuş yasağını kaldırmasının ardından, ülkede Türkiye'ye dönük ilginin 7 kat birden arttığı kaydedildi.

Rusya merkezli Level Travel, Türkiye uçuş yasağının kaldırılmasından sonraki bir saat içinde Türkiye turlarına olan ilginin 7 kat arttığını açıkladı.

TürkRus'un aktardığı habere göre şu anda Türkiye'ye bir haftalık, iki kişilik tur için en düşük fiyat 27 bin rubleden başlıyor. Bu fiyata uçak bileti, üç yıldızlı otelde kahvaltılı konaklama, transfer ve sağlık sigortası dahil.

Haziran ayında bu paket dört yıldızlı bir otelde 33 bin ruble, beş yıldızlı her şey dahil otelde 42 bin rubleden başlayan ortalama fiyatlardan satılıyor.

Rusya Tatil Talebi

Tur operatörleri, 22 Haziran'dan itibaren hiç zaman kaybetmeden charter uçuşlarına başlama hazırlığı yapıyor.

Uzmanlar turistleri uyarıyor: "Türkiye'ye girmek için, uçuştan en geç 72 saat önce yapılmış, mavi damgalı orijinali veya QR kodlu elektronik versiyonu olan COVID-19 PCR testi sertifikası şart. Ya da turistler seyahatten 14 gün önce aşı veya antikor varlığına dair sertifika göstermeli" dediler.


Bu Makale 19.06.2021 - 08:49:49 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Serhan Eryuru - 21.06.2021 - 05:57

    Tabii bayılırlar buraya gelmek için, bu kadar ucuza ve bu kaliteye tatili nerde bulacaklar.bence her gelen aşılı olmalı aşısız alınmamalı. Bu kadar ucuz fiyat da uygulanmamali, Türklere uyguladıkları kazık fiyatlar uygulansın hiç değilse 3sinif Ruslar dolmaz ülkeme

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.