savasdas@turizmguncel.com

Rusya'da turistlerden yurt dışı çıkış vergisi alınması teklifi

Rusya'da turistlerden yurt dışı çıkış vergisi alınması teklifi

Rusya'da, yurt dışına çıkan turistlerden vergi alınması ve toplanan paranın iç turizmin geliştirilmesi finansmanında kullanılması teklif edildi.

Rusya’nın Primorskiy bölgesi Valisi Oleg Kojemyanko, yurt dışına tatile giden turistlerden vergi alınmasını teklif etti. “Turizm ve misafirperverlik endüstirisi” adlı ulusal projenin tanıtımında konuşan Vali Kojemyank, turistlerden “yurt dışı çıkış vergisi” alınması gerektiğini söyledi.

Rusya vatandaşlarının her yıl yurt dışına 36 milyar dolar çıkardığını ancak turistlerden vergi alınmadığını belirten Vali, yurt içi turizmini canlandırmak için ek kaynaklara ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

TürkRus'ta yer alan habere göre Kojemyank, Rusya’nın yurt dışına en fazla turist gönderen altıncı ülke olduğuna da dikkat çekti.

Ulusal proje, Rusya’da 2030’a kadar yurt içi turistik seyahatlerinin sayısının 2,2 kat artırılarak 140 milyona kadar çıkartılmasını öngörüyor.


Bu Makale 01.05.2021 - 09:40:30 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • İsmail çekin - 01.05.2021 - 01:14

    Doğduğun toprak kaderindir Rusyada asla turizm olmaz Karadeniz in iki aylık sezonu İçin milyar dolar yatırım yapmak aptallıktır. Daha önce de domates üretmek istediniz sonu hüsran.

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.