savasdas@turizmguncel.com

Rusya'da kasım ayı tatil satışlarına da Türkiye damga vurdu

Rusya'da kasım ayı tatil satışlarına da Türkiye damga vurdu
Güney Asya destinasyonlarının kapalı olması, Rusya'da kasım ayında da talebin Türkiye'ye yönelmesini sağladı. Kasımda Türkiye tatili satışları yüzde 15 arttı.

 

ürkiye'de Kovid-19 vakalarındaki hızlı artış ve kısıtlamaların sıkılaştırılmasının henüz Rus turistleri çok fazla korkutmadığı belirtildi.

TürkRus'un Kommersant'tan aktardığı habere göre Rusya’dan uçulabilen destinasyon azlığı karşısında, kasım ayında Türkiye'ye tur satışlarının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15 arttı, ancak ayın son haftasında yeni önlemlerin ve istatistik güncellemelerinin devreye girmesinin ardından talebin gerilediği kaydedildi.

"Türkiye'deki karantina riskleri ve zorlu epidemiyolojik durum henüz Rus turistleri korkutmadı” diyen gazete, Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkanı Maya Lomidze’nin "Kasım ayında Türkiye’ye yapılan rezervasyonlar yaklaşık yüzde 15 arttı. Kovid-19 vakalarındaki artış ve yeni kısıtlamalar Rus turistleri hiçbir şekilde etkilemedi. Talep yüksek olmaya devam ediyor ve Türkiye uluslararası satışlarda yine başı çekiyor” sözlerini aktardı.

Lomidze, Türkiye’nin ardından uçuş imkanı nedeniyle Birleşik Arap Emirlikleri, Maldivler ve Zanzibar’ın sıralandığını belirtti.

Uzmanlara göre Rusya’da kasım ayı sonu için böyle bir tablo alışılmadık bir durum. Çünkü geleneksel olarak bu dönemde turistler Asya destinasyonlarına, özellikle Tayland'a yöneliyordu.

Bu arada yılbaşı turlarında İstanbul’a olan talebin son önlemler nedeniyle biraz gerilediği ancak yine de bir önceli yıla kıyasla yüzde 25 daha fazla olduğu belirtildi.

Biletix’e göre kasım ayından salgındaki artışa rağmen Türkiye'nin bilet satışlarındaki payı yüzde 49’a yükseldi.


Bu Makale 01.12.2020 - 11:01:56 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.