savasdas@turizmguncel.com

Rusya: İngiliz varyantı Rusya’ya Türkiye'den geldi

Rusya: İngiliz varyantı Rusya’ya Türkiye'den geldi
Rusya, koronavirüsün İngiliz varyantının ülkeye Türkiye'den geldiğini ileri sürdü.

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova, şu anda Rusya'da 103 İngiliz ve 10 Afrika koronavirüs varyantı saptandığını açıkladı. Popova, vakalarının çoğunun Türkiye'den gelen yolcular tarafından getirildiğini söyledi.

TürkRus'ta yer alan habere göre Popova, koronavirüsün yayılmasıyla mücadele için kurulan koordinasyon konseyinin başkanlık toplantısında yaptığı açıklamada, "Hem İngiliz hem de Güney Afrika varyantı farklı ülkelerden getirildi, ancak sadece Türkiye'den her iki versiyon da farklı kişiler tarafından ve farklı zamanlarda getirildi" dedi.

Popova göre Türkiye'deki durum kötüleşmeye devam ediyor. Rus yetkili, "Mart ayının ortasından bu yana yeni koronavirüs enfeksiyonu vakalarının sayısında yüzde 40'ın üzerinde bir artış var. Yani vakalarda patlama olarak nitelenebilecek bir artıl oldu" diye konuştu.

Rospotrebnadzor) Başkanı, Türkiye ile ilgili durumu özel kontrol altında tuttuklarını, çünkü Rusya vatandaşlarının seyahatlerin çoğunun Türkiye'ye yapıldığını vurguladı.


Bu Makale 06.04.2021 - 22:01:30 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.