savasdas@turizmguncel.com

Rus turistlere Kırım’da fahiş fiyat: Bu resmen soygun!

Rus turistlere Kırım’da fahiş fiyat: Bu resmen soygun!

Rus medyası, Türkiye kapanınca Rus turistler için mecburi destinasyon haline gelen Kırım’daki fahiş fiyatları gündeme taşıdı.

Rusya basınının gündeminde son günlerde, Türkiye kapalı olduğu için, Mayıs tatilinden beri "mecburi destinasyon" haline gelen Rusya'nın Karadeniz bölgelerinden, özellikle Kırım'dan gelen yoğun şikayetler var. Fiyatlar rekor düzeyde artarken, hizmet kalitesinin düşüklüğü hem haberlerde, hem sosyal medyada büyük şikayet konusu.

‘’Aynı tatile 50 bin ruble fazla ödüyorum’’

Örneğin Moskovskiy Komsomolets gazetesine konuşan Olga Komkovaya adlı turist, 20 Mayıs’ta Türkiye’ye tatile gitmeyi planladığını ancak uçuş yasağı nedeniyle gidemediğini belirterek, “Türkiye’de 10 gün iki kişilik tatil fiyatı 120 bin rubleydi. Kırım’da yurt dışındakilerle aynı ayardaki otellere ise 50 bin ruble fazladan vermek gerekiyor. Diğer otellerde ya normal havuz yok, ya da mayıs ayında deniz soğuk. Tam pansiyon ile ilgili de sorunlar var” dedi.

‘’Bu resmen soygun’’

Natalya ve Oleg Morozov adlı kişiler ise Rusya ve Türkiye'deki tur paketi fiyatlarını kıyasladıklarını belirterek, “Ağustos ayı için Yalta’da beş yıldızlı otellerde fiyatlar 600 bin rubleden, dört yıldızlılarda 450 bin rubleden başlıyor. Bu resmen soygun. Türkiye’de ise aynı dönemde her şey dahil 380-400 bin rubleye beş yıldızlı otelde yer bulmak mümkün” diye tepki gösterdi.

TürkRus’ta yer alan habere göre bazı yorumlarda, Karadeniz sahillerinde hak etmedikleri muameleye maruz kalan pek çok turistin bir daha gitmeyeceğinin altı çiziliyor.

Diğer yandan Rusya Tur Operatörleri Birliği CEO’su Maya Lomidze, Rusya sahillerinde yüksek fiyatlara rağmen turistlerin yurt içindeki tatil seçeneklerine talebinin yüksek olduğunu açıkladı.

Yorumların ve tartışmaların çoğu, "en kısa zamanda Türkiye sahillerine ulaşma" dileği ile sona eriyor.


Bu Makale 21.05.2021 - 08:56:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.