savasdas@turizmguncel.com

Rus tur operatörlerinden Türkiye uçuşlarına sezon ayarı

Rus tur operatörlerinden Türkiye uçuşlarına sezon ayarı
Pegas Touristik ve Anex Tour, Rusya'dan Türkiye'ye yaptıkları uçuşlarla ilgili yeni düzenlemeye gitti.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Pegas Touristik ve Anex Tour, Rusya'dan Türkiye'ye dönük uçuşlarını yeniden optimize etti. Anex Tour tarafından yapılan açıklamada, kış döneminde Türkiye'ye dönük talebin yetersiz olmasından dolayı böyle bir karar alındığı ifade edildi.

Anex tarifeli uçuşlarla misafir getirmeye devam edecek

Yapılan yeni planlamaya göre, ocak ayının geri kalan döneminde Azur Air ile 3 uçuş yapacak olan şirket, şubat ayında ve mart ayının ilk yarısında uçuş gerçekleştirmeyecek. Anex, 20 Mart'tan itibaren Moskova-Antalya uçuşlarına yeniden başlayacak. Bölgelerden Antalya'ya yapılacak uçuşlar ise nisan ayında başlayacak. Buna karşın şirket, düzenli uçuşlarla misafirlerini Türkiye'ye getirmeye devam edecek.

Pegas da uçuşlarını optimize etti

Rusya'daki diğer tur operatörleri de uçuşlarını talebe göre optimize ediyor. Pegas Touristik, Nordwind ile St.Petersburg, Kazan, Rostov-on-Don ve Ufa'dan Antalya'ya yapacağı uçuşları 27 Ocak'tan itibaren durduracak. Bu tarihten sonra turistler Antalya'ya Moskova aktarmalı uçuşlarla getirilecek. Pegas'ın bölgelerden yapacağı uçuşlara ise 19 Mart'ta yeniden başlayacağı bildirildi.

Ölü sezonun üstüne bir de Türkiye’deki kısıtlamalar eklendi

Rus tur operatörlerinin aldığı kararda, zaten geleneksel olarak 'ölü sezon' adlandırılan ocak ayındaki düşük talebe, Türkiye'deki kısıtlamaların da eklenmesiyle talebin iyice düşmesi neden oldu.


Bu Makale 19.01.2021 - 12:29:18 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Abderrahim - 22.01.2021 - 10:29

    Bu işle çok ilgileniyorum

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.