savasdas@turizmguncel.com

Rus faşist lider yine konuştu

Rus faşist lider yine konuştu
İstanbul’da üç Rus turistin bıçaklı saldırıya uğramasının ardından açıklama yapan Rus faşist lider Vladimir Jirinovski, bir kere daha Türkiye'ye gitmeyin çağrısı yaptı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya Liberal Demokrat Parti'nin (LDPRR) Başkanı Vladimir Jirinovski, üç Rus turistin İstanbul'da bıçaklı saldırıya uğramasının ardından, ''En sinsi ülke Türkiye'ye gitmenize gerek yok.'' şeklinde açıklama yaptı.

Geçtiğimiz yıl da benzer açıklama yapmıştı

Vladimir Jirinovski ekim ayında da benzer bir açıklama yapmış ve virüsün Rusya'ya Türkiye'de tatil yapan Rus turistler tarafından taşındığını ileri sürmüştü. Jirinovski, Türkiye'ye dönük turizm amaçlı seyahatlerin yasaklanması gerektiğini söylemişti.

Rus halkı Jirinovski’den farklı düşünüyor

Jirinovski'nin son açıklamalarıyla ilgili Rus turizm haber portalı TourDom'un düzenlediği ankete katılan Ruslar ise, Jirinovski ile aynı fikirde olmadığını beyan etti. Katılımcıların yüzde 49'u, ''Jirinovski abartıyor. Dünyanın her yerinde bu tür suçlar var'' derken, yüzde 36'sı, ''Hiçbir şey Türkiye ile ilgili tatil planlarımı değiştirmeyecek. Her durumda dinlenmek için oraya gideceğim.'' yanıtını verdi.

681 kişinin katıldığı ankette yüzde 10'luk kesim ''Bilmiyorum, Türkiye ile ilgilenmiyorum'' derken, katılımcıların yüzde 7'si ise ''Tatil için başka ülke seçeceğim'' şıkkını işaretledi.


Bu Makale 27.01.2021 - 09:48:31 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.