savasdas@turizmguncel.com

Rus elçiliğinden Antalya'daki taciz iddiasıyla ilgili açıklama

Rus elçiliğinden Antalya'daki taciz iddiasıyla ilgili açıklama
Rusya'nın Antalya Konsolosluğu, kentteki bir otelde Rus ailenin kızının tacize uğradığı iddiasıyla ilgili açıklama yaptı.

 

 

TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya'nın Antalya Konsolosluğu, Antalya'daki bir otelde Rus ailenin reşit olmayan kızına cinsel istismarda bulunulduğuna ilişkin iddialar ile ilgili açıklama yaptı.

Tüm sorumluların cezalandırılacağını umuyorum

Ria Novosti'ye açıklama yapan konsolosluk yetkilileri, elçiliğin taciz iddiasıyla ilgili davayı takip edeceği belirtildi. Konsolosluk yetkilisi, ''Olayın gerçek olduğunu teyit ediyoruz ancak tecavüz değil cinsel taciz söz konusu. Bu konuda derhal bilgilendirildik ve anne ile kızına gerekli desteği sağladık. Anne-kız diplomatlarımızın eşliğinde savcılığa giderek ifade verdiler. Olayla ilgili tüm sorumluların cezalandırılacağını umuyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Reşit olmayan kız çocuğunun ismi ve soy ismi yazıldı

Konuyla ilgili olarak aktarılan haberlerde reşit olmayan bir kız çocuğunun isminin ve soy isminin verilmesine tepki gösteren konsolosluk yetkilisi, ''Bu mevzuatın büyük bir ihlali. Bu konuyla ilgileneceğiz ve basını denetleyen kurumlarla iletişime geçeceğiz Çünkü benzer bir olay Türk vatandaşları için söz konusu olduğunda sadece isim ve soy isminin baş harfleri yazılıyor. Hatta saldırıyı gerçekleştiren kişinin bile ismi kodlanıyor.'' şeklinde konuştu.


Bu Makale 14.09.2020 - 19:33:47 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.