savasdas@turizmguncel.com

Pegasus sendikaya üye olan işçileri işten attı

Pegasus sendikaya üye olan işçileri işten attı
Nakliyat-İş Sendikası'na üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarıldıklarını iddia eden Nakliyat-İş Sendikası'nın yetkilileri Pegasus Genel Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yaptı.

Sendikanın açıklamasına göre, Pegasus Hava Yollarında örgütlenme çalışması  başlatan sendikaya birçok üye katıldı ancak Pegasus, örgütlenmenin önünü kesmek ve işçileri sendikadan vazgeçirmek için 40'a yakın çalışanı işte çıkardı. Sendika, Birleşik Metal- İş Sendikasının şube yöneticileri ve temsilcilerinin de katılımıyla Pegasus Genel Müdürlüğü önünde toplandı ve konu ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.

“Pegasus’ta işten atmalara son, direne direne kazanacağız!”

Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu; burada bulunma amaçlarının iş veren Pegasus’un işçi ve sendika düşmanlığını protesto etmek olduğunu belirtti.

‘’2 Temmuz itibariyle de işten çıkarmalar başlamıştır ve işten çıkarılan işçi sayısı 40 bulmuştur.’’ diyen Küçükosmanoğlu, bu kişilerin içinde sendika üyesi olan-olmayan, yabancı ve Türk pilotların ve kabin amirlerinin de olduğunu belirtti.
Ali Rıza Küçükosmanoğlu, ''Eylemimiz Pegasus Genel müdürlüğünden talep etmiş olduğumuz görüşme talebi sonuçlanana kadar Pegasus Genel Müdürlüğü önünde devam edecektir.'' şeklinde konuştu.

Yayına hazırlayan: Erdoğan Karataş


Bu Makale 08.07.2021 - 11:41:50 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.