savasdas@turizmguncel.com

MITT Moskova Fuarı yapılacak mı?

MITT Moskova Fuarı yapılacak mı?
Türkiye'nin en büyük turizm pazarı Rusya'da düzenlenen MITT Moskova Fuarı ile ilgili şirketten açıklama geldi.

MITT Moskova Fuarı'nı düzenleyen Hyve Group tarafından yapılan açıklamada, fuarın 16-18 Mart tarihleri arasında yapılmasına ilişkin hazırlıkların sürdüğü bildirildi.

Yaklaşık 1 yıldır pandemi nedeniyle yüz yüze görüşme imkanı bulamayan turizm profesyonellerinin MITT 2021'de yüz yüze (B2B) görüşmeleri yapma imkanı bulacağını belirten Hyve Group, fuarın tüm sağlık ve hijyen önlemleri alınarak yapılacağını kaydetti.

Hem Rusya iç pazarı, hem de outgoing pazarının önemli ülkeleri, destinasyonları ve oyuncuları bu fuarda yerlerini alacağı ifade edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Sanal fuarların gerekli verimi ve geri dönüşleri sağlamaması, gerçek fuarların önemini bir kez daha göstermiştir. Turizm sezonu öncesi, sektör paydaşlarına iş bağlantılarını gerçekleştirebilmeleri için gerekli tüm çalışmaları yapmaktayız.

MITT 2021'de Türkiye'ye ilgi yüksek olacak

2019 ve 2020'de olduğu gibi 2021'de de Türkiye, Rus turistler için 1 numaralı tatil destinasyonu olacak.

İklim koşulları, hizmet kalitesi ve güvenli turizm sertifikası sebebiyle Türkiye'yi tercih eden Rus turistlerin kendilerini güvende hissederek, tatillerinden memnun kaldıkları görüldü.

Daha önce Türkiye'de tatil yapmamış Rus turistlerin Türkiye'ye gelmesi ve Rus turistlerin yeni destinasyonları keşfetme arzusu Türkiye turizmini geliştirme fırsatı olacaktır.

MITT 2021 fuarı, Rus pazarında daha fazla yer almak isteyen isteyen destinasyon ve otellerin tanıtımlarını yapmaları ve yeni iş birlikleri oluşturmaları için elverişli bir ortam olacaktır.''


Bu Makale 25.01.2021 - 10:10:18 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Haci bahçe - 03.02.2021 - 07:54

    Turizmciyim size inanıyoruz umut ederimi,ki 2019 sezonundaki rakamları 2021,de % 80, yakalayacağız

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.