savasdas@turizmguncel.com

Merkel'den korona açıklaması: Tünelin ucundaki ışık epey uzak

Merkel'den korona açıklaması: Tünelin ucundaki ışık epey uzak

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülke genelinde alınan pandemi tedbirleriyle ilgili açıklama yaptı. Tünelin ucundaki ışığın epey uzakta olduğunu belirten Merkel, vatandaşlarını önlemlerini uymaya çağırdı.

Almanya'da koronanın yayılmasını engellemek için getirilen kısıtlamalar bugün itibariyle yürürlüğe girdi. Böyle bir kararı almanın kolay olmadığını kaydeden Merkel, ancak aldıkları kararın da arkasında olduklarını ifade etti.

Vatandaşların bir ay sürecek kısıtlamalara uymaları durumunda bunun ikinci dalga için 'dalgakıran' görevi göreceğini kaydeden Merkel, böylesi bir durumun ancak yüz yılda bir yaşanabileceğini söyledi.

''Tünelin ucundaki ışık epey uzak''

Halkın kısıtlamalara uyup uymayacağı konusundaki bir soruyu, "Ben demokrasilerde mantığın ve sorumluluğun gücüne inanırım" diyerek yanıtlayan Merkel, pandeminin bu kadar uzun sürmüş olmasının insanlarda yarattığı bezginliği anlayabildiğini belirtti. Sonbaharda havaların soğuması ile virüsün tüm kuvvetiyle dönüş yaptığını söyleyen Merkel "tünellin ucundaki ışığın şu an epey uzak" olduğunu vurguladı.

16 Kasım'da durum değerlendirmesi

Başbakan Merkel, 16 Kasım'da eyalet başbakanlarının da katılımıyla, uygulamaya sokulan kısıtlamalarla ilgili olarak bir ara bilanço değerlendirme toplantısı gerçekleştirileceğini ve söz konusu kısıtlamaların kasım ayı ile sınırlı kalması için siyasi açıdan elinden geleni yapacağını dile getirdi.


Bu Makale 03.11.2020 - 09:34:24 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.