savasdas@turizmguncel.com

Mehmet Nuri Ersoy'un oteline Çevre Bakanlığı'ndan 'temiz' raporu

Mehmet Nuri Ersoy'un oteline Çevre Bakanlığı'ndan 'temiz' raporu
Plaja mermer tozu döktüğü haberleri ile gündeme gele Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a ait Maxx Royal Kemer'e, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 'temiz' raporu verildi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a ait Maxx Royal Kemer, gazeteci Murat Kemaneci tarafından Salda Gölü'nden getirilen kumları plajına sermekle suçlanmış, Maxx Royal yönetimi ise Kemaneci hakkında ‘iftira ve haksız rekabet’ iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuş. Otel yönetimi, Maxx Royal Kemer’in, Salda Gölü’nden beyaz kum getirmediğini ve çuvalların içinde mermer tozu olduğunu belirtmiş, söz konusu satın almaya ilişkin faturaları da mahkemeye delil olarak sunmuştu.

Aydın Özer: Mermer tozunun ne için kullanıldığı soruldu mu?

Konuyla ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na soru önergesi veren CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Bakanlığın verdiği yanıtla ilgili açıklamada bulundu.“Söz konusu denetim yapılırken sadece sahile mi bakıldı?” diyen CHP’li Özer şöyle devam etti: “Denetim yapılırken otelin kendi beyanı olan faturalar incelendi mi? O faturada yazan 1300 kg’lık kalsit maddesi nerede, diye sorulup araştırıldı mı? Araştırıldıysa kalsit yani mermer tozunun ne için kullanıldığı soruldu mu? Denizin altındaki plaj kumu incelendi mi? Yoksa yanıtta söylendiği üzere, sahile bakıp, burada beyaz kum serili değil ki, mi denildi?” ifadelerini kullandı.

Çevre Şehircilik Bakanlığı: Mermer tozu bulunmamıştır

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer’in soru önergesine gelen yanıtta Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un otelinde yapılan denetim şu ifadelerle anlatıldı:

“Antalya ili, Kemer İlçesi, Kiriş Koyunda faaliyet gösteren Maxx Royal Resort Otel’in sahil kısmında 04.08.2020 tarihinde Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz teknik personellerince denetim gerçekleştirilmiş olup; söz konusu otelin 03.07.2020 tarihi itibariyle faaliyete açıldığının beyan edildiği, tesisin denetim esnasında açık ve faal olduğu, otelin sahilinde soru önergesinde bahsi geçen beyaz kum özelliği taşıyan maddenin, denetim esnasında sahilde serili olmadığı tespit edilmiş ve denetim anı görüntüleri alınmıştır.”

Bakanlık özel kalem müdüründen Maxx Royal Kemer paylaşımı

Özel bir işletme olan Maxx Royal Kemer'le ilgili tartışmaya Kültür ve Turizm Bakanlığı özel kalem müdürü Batuhan Mumcu da katıldı. Twitter hesabından CHP mileltvekilleri Rafet Zeybek ve Aydın Özer'i menşına alarak Maxx Royal fotoğrafları paylaşan Batuhan Mumcu'nun, ''Sayın Vekilim @aydinozer07 konaklayan arkadaşlarınız varmış keşke siz de onlar gibi misafir olup yerinde tespit etseymişsiniz. Öneriniz; her müşteri için yeni kum sermek ise zormuş Sevinç gözyaşı döken yüz An itibari ile bu resimleri sizlere iletmemi istediler. Elçiye zeval olmaz. Hayırlı cumalar..'' ifadelerini kullanması dikkat çekti.


Bu Makale 26.09.2020 - 09:48:08 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Yüksel Gürhan - 26.09.2020 - 10:29

    Beyaz Kum, yani mermer tozu sadece Bakan Ersoy'un otellerinde değil, Belek, Kemer ve Bodrum'da bir çok otelin sahilinde kullanılıyor. Tabii ki bir problem varsa eğer, Bakanlık önce Bakan Ersoy'un otellerinden başlamak kaydı ile diğerleri ile de ilgilenmeli. Yoksa sadece Maxx Otellerine soruşturma oluyorsa eksik bir işlem ve art niyetlidir.

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.