savasdas@turizmguncel.com

Mehmet Nuri Ersoy’un hedeflediği turizm gelirinin ne kadarına ulaşıldı?

Mehmet Nuri Ersoy’un hedeflediği turizm gelirinin ne kadarına ulaşıldı?
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AKP İstanbul İl Başkanlığının düzenlediği toplantıda turizmcilerle bir araya geldi.

CVK Bosphorus Otelde turizmcilerle bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sezona 25 milyon turist, 20 milyar dolar turizm geliri hedefiyle girdiklerini hatırlattı.

Eylül sonu itibariyle 20,5 milyon ziyaretçi sayısına ulaşıldığını kaydeden Mehmet Nuri Ersoy, 16 milyar dolardan fazla da turizm geliri elde edildiğini söyledi. Ersoy, "Bu sene sezona girerken çok belirsiz bir sezon oldu. Devamlı dalgalanmalar oldu. Sezona girerken 25 milyon turist, 20 milyar dolar bir gelir hedeflemiştik. Eylül sonu itibarıyla 20,5 milyon turist rakamını, 16 milyar dolardan fazla geliri yakalamışız gibi gözüküyoruz. Kesin sonuçlar Ekim sonu gibi TÜİK tarafından açıklanacaktır. Kalan 3 ayı da düşündüğünüz zaman 25 milyon turist, 20 milyar dolar geliri inşallah hep beraber aşacağız." diye konuştu.


Bu Makale 01.10.2021 - 08:54:03 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • kaliteli turizm - 01.10.2021 - 01:01

    Sayın Bakanım; Artık Antalya da kalıtelı turızm ıstıyoruz! ucuz turıstler yettı bıttı artık. turıstı otelden dısarı cıkarmıyorsunuz! Expo 2016 Alanı Alternatıf Turızm alanı olarak hayata kazandırılmalı. Bu alan ust gelır grubuna hıtap etmelı. Dısneyland yapılmalı. Orta dogu ve asyanın Parısı Genclık turızm merkezı olabılırız! Lutfen artık bu alan hakkında konusun tartısın. Ozel sektor tarafından bu alan yenıden projelendırılmelıdır

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.