savasdas@turizmguncel.com

Çeşme Turizm Merkezi’ne ‘ozmos arıtma sistemi’

Çeşme Turizm Merkezi’ne ‘ozmos arıtma sistemi’

Kütür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çeşme Turizm Merkezi projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Projenin su sorununun çözüldüğünü söyleyen Ersoy, projeye ozmos arıtma sistemiyle sağlanacağını ve bunun çok daha düşük maliyetli olduğunu öne sürdü.

Çeşme Turizm Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, projeyle ilgili planlama aşamasına geçildiğini söyledi. Ersoy, projeye suyun ozmos arıtma sistemi ile sağlanacağını açıkaldı.

Ege Turizm MerkeziÇeşme Projesi için İzmir Ticaret Odası'nda (İZTO) gerçekleştirilen Çeşme Projesi Su Yönetimi, Çeşme Projesi Ulaşım Çözümleri ve Turizm Konsept Grubu toplantılarına katıldı. Toplantıda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe ve diğer uzmanlarla fikir alışverişinde bulunan Ersoy, toplantı sonunda basın açıklaması düzenledi.

Su sorununu çözdük

Çeşme Turizm Projesinin su sorununun çözüldüğünü açıklayan Mehmet Nuri Ersoy, arıtma yöntemiyle projeye sağlanacak suyun belediyenin sağladığı sudan daha ucuza geleceğini öne sürdü.

Tahsis gelirlerinden elde edilecek parayla karşılancak

Ozmos arıtma sistemiyle turizm merkezine su sağlamanın maliyetlerini çıkardıklarını belirten Ersoy, ozmos arıtma sistemiyle sağlanacak suyun diğer turizm bölgelerinde kullanılan sudan daha ucuz olduğunu ileri sürdü. Arıtma sisteminin giderinin tahsis gelirlerinden elde edilecek parayla karşılanacağını açıklayan Ersoy, işletme maliyetinin düşmesiyle birlikte buradaki tesislerin diğer bölgelerdeki tesislerle rekabet edebilecek ölçüde fiyat avantajına sahip olacağını söyledi.


Bu Makale 18.07.2020 - 14:18:06 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.