savasdas@turizmguncel.com

Mark Tanzer: Turizmin nisan ayında başlaması sürpriz olur

Mark Tanzer: Turizmin nisan ayında başlaması sürpriz olur

İngiliz Seyahat Acentaları Birliği CEO'su Mark Tanzer, seyahatlerin nisan ayında başlamasının sürpriz olacağını söyledi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiliz Seyahat Acentaları Birliği (ABTA) CEO'su Mark Tanzer, yaz döneminde tatil yapılabilmesine dönük umudun şu aşamada en iyi umut olduğunu söyledi.

''Nisanda başlaması sürpriz olur''

Travelweekly'nin canlı yayınına konuk olan Mark Tanzer, kapanmanın ne zaman biteceği ve seyahatlerin yeniden ne zaman başlayacağı konusunda hükümetin kararsız olduğunu kaydetti. Hükümetin riskler konusunda son derece sıkı davrandığını kaydeden Tanzer, ''Seyahatlerin nisan ayında başlamasını memnuniyetle karşılarız ancak bu gerçekten sürpriz olur. Paskalya'ya kadar seyahatlerin başlayacağını umut ederdim ancak şu anda odaklanabileceğimiz en önemli şey yazın tatile gidilebilmesi.'' dedi

''Aşılananların virüs yaymaya devam edip etmeyeceği hayati önemde''

Aşılanmış insanların virüs yaymaya devam edip etmeyeceğinin hayati önemde olduğuna dikkat çeken Mark Tanzer, ''Aşı olduysanız, gideceğiniz yerdeki enfeksiyon seviyesi gerçekten önemli. Aşılamanın seyahatleri ne oranda besleyeceğinin özü budur. Aşı olmanız hedef ülkeye herhangi bir test olmadan girmenize olanak sağlıyor mu? Sadece uluslararası seyahatler için değil, ekonomideki kilitlenmeyi açmak için de bu çok önemli bir tıbbi belge.'' ifadelerini kullandı.

''Aşı veya test belgesi zorunlu olabilir''

Seyahatlerde teste veya aşı belgesine ihtiyaç duyulan bir durumla karşı karşıya kalınabileceğini kaydeden Mark Tanzer, ''Bu durumda aşıya erişiminiz yoksa veya aşı olmak istemediyseniz, negatif PCR testi sunmak zorunda kalabilirsiniz. Şu aşamda diğer ülkelerin ne tavır takınacağını veya İngiltere'nin nasıl davranacağını bilmiyoruz.'' ifadelerini kullandı.

''Seyahatler 'bir düğmeye' basında açılmayacak''

Bu yaz sezonunun pazarlara ve şirketlere göre değişim göstereceğine dikkat çeken ABTA Başkanı, ''Bir düğmeye basılacağını ve anında insanların yurt dışına gitmeye başlayacağını düşünmüyorum. Aşılama çalışmasında öne çıkan destinasyonlar diğerlerinden daha hızlı bir şekilde turizme açılacaktır. Bu nedenle genelleme yapamayız. Aşının en kısa süre içinde dünya çapında kullanıma sunulmasına ihtiyacımız var.'' dedi.


Bu Makale 02.02.2021 - 14:11:02 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.