savasdas@turizmguncel.com

Konstantin Kosaçev'den Ruslara Türkiye ve Kırım mesajı

Konstantin Kosaçev'den Ruslara Türkiye ve Kırım mesajı
Federasyon Konseyi Başkan Yardımcısı Konstantin Kosaçev, Türkiye'ye tatile gidilmemesi çağrısında bulundu.

TurizmGüncel - Dış Haberle

Rusya'nın Türkiye'ye dönük uçuş kısıtlaması/yasağı, resmi olarak korona salgınındaki ağırlaşan duruma bağlansa da, olayın arka planında gerçek nedeni iyi özetleyen bir açıklama geldi.

Federasyon Konseyi Başkan Yardımcısı Konstantin Kosaçev, Rus halkına, 'Vatanseverliğinizi gösterin, Türkiye'ye tatile gitmeyin' dedi.

Kırım'ın Rusya'ya bağlanmasını ''ilhak'' olarak adlandıran ülkede (Türkiye) tatil yapmanın imkansız olduğunu ileri süren Kosaçev, ''Yetkililerin eylemlerine bakılmaksızın sivil bir dayanışma olmalı. Ulusların vatanseverliği bu tür durumlarda test edilir.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''Kırım'ın ilhakını tanımıyoruz'' dediğini ve Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne vurgu yaptığını ifade eden Konstantin Kosaçev, ''Erdoğan bu açıklamayı yapmadan önce birçok Rus tatil rezervasyonunu yapmıştı. Ancak bu tür bir açıklamadan sonra, tüm tatilciler olmasa da, en azından bir kısmı, uçuşlar kısıtlandığı için değil, kendi iradeleriyle bu ülkede tatil yapmanın imkansız olduğunu kabul ederdi.'' dedi.


Bu Makale 13.04.2021 - 09:49:16 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.