savasdas@turizmguncel.com

Jet2holidays CEO'su Steve Heapy'den 2022 için iddialı açıklama

Jet2holidays CEO'su Steve Heapy'den 2022 için iddialı açıklama
Turizm sektörü için güçlü bir toparlanmadan emin olduğunu belirten Jet2holidays CEO'su Steve Heapy, 2022 için iddialı açıklamalarda bulundu.

TurizmGüncel - Dış Haberler

''2021 kapasitesi yüzde 20'nin üzerinde düştü''

Korona krizine rağmen 2020 yılında ATOL (Hava Yolculuğu Organizatörleri Lisansı) kapasitesini 4,8 milyon yolcuya çıkardığını açıklayan Jet2holidays CEO'su Steve Heapy, İngiltere'de TUI'nin ardından en büyük ikinci tur operatörleri olduklarını açıkladı.

Travel Weekly'nin canlı yayınına katılan Steve Heapy, ''2021 yılı için planladığımız yolcu sayısı önemli ölçüde (yüzde 20'den fazla) düştü. Ancak 2022 yılında geri döneceğiz.'' dedi.

''Akıl sağlığı tsunamisinden bahsediliyor''

Gelecek için iyimser olduklarını kaydeden Steve Heapy, 2020 yılı yolcu kapasitelerinin büyük ihtimalle 2019'un üzerinde olacağını ifade etti. Heapy, ''2022 yılının hem bizim hem de genel olarak sektör için geri dönüş yılı olacağını umuyoruz. Bence pek çok insan tatile çıkmak isteyecek. Bir tatili hak ettiklerini düşünüyorlar. İnsanlar bir yıldır kapalı ve bir akıl sağlığı tsunamisinden bahsediliyor. Bunu çözmek için tatile gitmekten daha iyi bir yol var mı?'' dedi.

Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs, Kanarya Adaları...

''İlk veriler müşterilerin yaz tatili talebinin yükselişe geçtiğini gösteriyor.'' diyen Heapy, 2022 yılının insanlar için ''lanet olsun, artık kendimizi dışarı atalım' yılı olacağını söyledi.

Başbakan Boris Johnson'un açıkladığı normalleşme yol haritasının ardından 24 içinde rezervasyonların yüzde 1000 arttığını ifade eden Jet2'nun CE'su, ''Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs ve Kanarya Adaları güçlü talep aldı ancak her yer yükseldi, her alanda artış görüyoruz.'' ifadelerini kullandı.

''Tedarikte sıkıntı yaşanabilir''

Ancak pazarda genel olarak kapasitenin azaldığının altını çizen Steve Heapy, ''Belki tüm oteller açılmayacak. Sosyal mesafe de olabilir. Bu nedenle insanların erken rezervasyon yapmasının akıllıca olduğunu düşünüyorum. Bu şekilde devam ederse tedarikte bazı kısıtlamalar olabileceğini düşünüyorum.'' şeklinde konuştu.


Bu Makale 02.03.2021 - 21:02:13 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.