savasdas@turizmguncel.com

İngiltere'nin İspanya kararı diğer ülkeleri de vurmaya başladı

İngiltere'nin İspanya kararı diğer ülkeleri de vurmaya başladı
İngiltere'nin İspanya'yı 'güvenli ülkeler' lisesinden çıkarmasının ardından, diğer ülkelere dönük seyahat iptallerinin de başladığı belirtiliyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiliz hükümetinin İspanya'yı 'güvenli ülkeler' listesinden çıkarması seyahat sektöründe şok etkisi yaratırken, seyahat kısıtlamalarının yaygınlaşabileceğine ilişkin korku nedeniyle diğer ülkelere dönük de iptallerin başladığı belirtildi.

Yunanistan, İtalya, Fransa rezrvasyonları da iptal edilmeye başlandı

Son dakika bir kararla karantina kurallarının yeniden başlayabileceğinden endişelenen İngiliz tatilciler, Fransa, Yunanistan ve İtalya rezervasyonlarını da iptal etmeye başladı. İngiliz Dışişleri Bakanı Dominic Raab'ın, ''İspanya'yı başka ülkelerin takip etmeyeceğini garanti edemem. Yolcuların seyahat planlarının aksadığını biliyoruz. Parasını kaybetme riski taşıyan herkesin tatili satın aldığı tur operatörü ile konuşması ve seyahat sigortasını kontrol etmesi gerekir. İspanya'da vaka sayılarındaki ciddi artışlar olmasından dolayı, İngiltere'yi korumak için bu kararı alıyoruz.'' açıklamasının ardından endişeye kapılan İngilizler de sadece İspanya değil, diğer ülkelere dönük rezervasyonlarını da iptal etmeye başladı.

Kanarya ve Balear adaları için görüşmeler sürüyor

İspanya Dışişleri Bakanı Arancha Gonzalez Laya ise, Balear ve Kanarya adalarına istisna tanınması için İngiltere ile görüşme halinde olduklarını açıkladı. Laya, ''İspanya, İspanyollar ve turistler için güvenli. Diğer tüm Avrupa ülkelerinde olduğu gibi salgınlar oluyor ve salgın şu anda kontrol altında.'' açıklamasında bulundu.


Bu Makale 27.07.2020 - 12:49:25 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Mehmet Ali - 27.07.2020 - 10:02

    Türkiye'de böyle giderse kötü günler bekliyor oteller tam doluluk sisteminde çalışıyor mesafe kuralı diye birşey yok bence devlet denetlemeli gizliden

  • Emmi - 27.07.2020 - 08:29

    Bizde engelleyelim hatta gurbetlerinde almayalım tam bitti derken yeniden patladı açıklamıyorlar benim çevrem,de 4 bina karantinada turist en gelecek paradan daha fazlasını harcayCağız

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.