savasdas@turizmguncel.com

İngiltere'de otel karantinası resmen başladı

İngiltere'de otel karantinası resmen başladı
İngiltere'nin 33 ülkeden gelen yolcular için zorunlu tuttuğu otel karantinası uygulaması bugün başladı.
TurizmGüncel - Dış Haberler

Bugünden itibaren 33 ülkeden İngiltere'ye gelen İngiliz ve İrlanda vatandaşları ile İngiltere'de oturum izni olan varıştan sonra 10 gün karantinada kalacak. 33 ülkenin yer aldığı listede Portekiz, Brezilya ve Güney Afrika gibi ülkeler de bulunuyor.

1.750 poundu önceden yatıracaklar

İngiltere ve İrlanda vatandaşları ile İngiltere'de oturum izni olanlar, ülkeye seyahat etmeden önce rezervasyon yapmak ve 1.750 poundu önceden yatırmak zorunda. Söz konusu tutara 10 günlük konaklama, yeme-içme ve karantinanın ikinci ve sekizinci günerinde yapılacak iki PCR testi de dahil.

Para ve hapis cezası

Ekstra bir yetişkin veya 12 yaş üstü çocuklar için 650, 5-12 yaş arasındaki çocuklar için ise 325 pound ek ödeme yapılacak. Karantina kurallarını ihlal edenler 5-10 bin pound arasında para cezası ödeyecek. Kırmızı listedeki ülkelerden üçüncü ülkeler üzerinden seyahat ederek yanlış beyanda bulunanlar ise 10 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak.

İngiliz Sağlık Bakanı Matt Hancock, yeni varyant nedeniyle hükümetin seyahat kısıtlamaları konusunda daha ileri adımlar atmak zorunda kaldığını belirtti.

Yaklaşık 5 bin oda hazır, 58 bin oda yedekte bekliyor

Yeni karantina sistemi için 16 otelle 4 bin 963 oda için anlaşma yaptıklarını ve 58 bin odanın da hazırda bekletildiğini belirten Hancock, mutasyonlu virüsün ülkede yayılmasının önünde yeni bir gücenlik katmanı sağlayacağını kaydetti. Hancock, karantinanın ülkedeki aşılama programını korumak için de önemli olduğuna dikkat çekti.


Bu Makale 15.02.2021 - 10:30:06 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.