savasdas@turizmguncel.com

İngiltere’de 150 pounda 7 gece Bodrum tatili

İngiltere’de 150 pounda 7 gece Bodrum tatili
İngiltere'de turizm sektörü korona sonrası talebi canlandırmak paket tur fiyatlarını düşürdü. Aralarında Bodrum’un da bulunduğu çok sayıda destinasyonda, 7 gece-oda kahvaltı tatilin fiyatı 150 pounddan başlıyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

2021 sezonunu kurtarmak içim mücadele eden İngiltere turizm sektörü, normal şartlarda erken rezervasyonların en yüksek olduğu dönemde talebi canlandırmak için fiyatlarda indirime gitti. Ortalama fiyatlar yüzde 10 düşerken, kimi yerlerde (Portekiz-Algarve) fiyat düşüşü yüzde 54'ü

Akdeniz çanağında Korfu, Girit, Costa Daurada, Costa Brava ve Bodrum'da fiyatlar oda-kahvaltı 7 gece 150 pounda kadar düştü.

En popüler destinasyon Girit

Tatil fiyatı karşılaştırma sitesi TraveSupermarket üzerinden geçen yılın aynı dönemiyle yapılan kıyaslamaya göre, 2021 yaz dönemi için 7 gecelik tatil aramalarında en popüler destinasyon, fiyatlarda yüzde 10 düşüş yapan Girit oldu.

Tenerife’de fiyatlar yüzde 13 düştü

İkinci sırada ise fiyatlarda yüzde 13 indirim yapan Tenerife yer aldı. Tenerife'i Maldivler, Mayorka, Dubai, Barbados, Paris / Disneyland Paris, Santorini, Cancun ve Las Vegas takip ediyor.

TravelSupermarket endüstri analisti Emma Coulthurst, en popüler destinasyonlar arasında altı tanesinin düşük koronavirüs vaka sayısına sahip adalar olmasının tesadüf olmadığına dikkat çekti.

Emma Coulthurst, açıklamalarının devamında şu noktaların altını çizdi:

Tatil karşılaştırmaları ve rezervasyonlar artıyor

''Aramaların daha çok mayıstan sonraki tarihlere odaklandığını görüyoruz. Geçen hafta sonu aramalarda bir artış görüldü. Aşılanan insan sayısı ve aşı merkezi sayısı arttıkça, tatil fiyatı karşılaştırma aramaları ve rezervasyonlar artıyor.

İnsanların tatil için araştırma yaptıkları en popüler aylar ise mayıs, haziran ve temmuz. Kısa mesafeli plaj tatili aramalarında üst sıralarda yer alan destinasyonlar ise İspanya, Türkiye ve Yunanistan.

Yaz tatili için en iyi paket tatil fiyatları sunan Girit, sunduğu fiyatlarla ilk beşte. Girit 2021 yaz tatili için çok iyi fiyatlar sunuyor. Geçtiğimiz yılın büyük bir kısımında karantina listesinin dışında kalan Girit, bu nedenle listede bu denli güçlü bir konuma sahip.''

Öte taraftan HolidayExtra, yapılan her 5 rezervasyondan birinin mayıs ayına dönük olduğunu açıklarken, holidaycottages.co.uk üzerinden alınan rezervasyonların bir önceki haftaya göre yüzde 85 arttığı kaydedildi.


Bu Makale 20.01.2021 - 16:33:49 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.