Svs Das

İngiltere yolcuları dikkat! İşte yeni seyahat kararları

İngiltere yolcuları dikkat! İşte yeni seyahat kararları
Bir öncekli seyahat güncellemesinde kırmızı listede hiç ülke bırakmayan İngiltere, test ve karantina uygulamasına yeniden dönüş yaptı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere, ülkeye giriş yapan tüm yolculara PCR testini ve test sonucu belli olana kadar izole olmayı zorunlu hale getirdi.

Kararlar üç haftada bir gözden geçirilecek

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkede tespit edilen ve Güney Afrika'dan geldiği düşünülen Omikron varyantına karşı geçici önlemler aldıklarını açıkladı. Johnson, söz konusu kararların 3 haftada bir gözden geçirileceğini söyledi.

Johnson PCR testi zorunluluğunun ne zaman başlayacağını söylemese de, Ulaştırma Bakanlığı tarihi açıkladı. Buna göre, yeni kurallar 30 Kasım 2021 tarihinde saat 04.00'dan itibaren uygulamaya başlayacak.

İkinci günde yapılan testi pozitif çıkan yolcular, 10 gün boyunca karantinada kalacak. Ayrıca, toplu taşıma araçlarında ve başka bazı kapalı alanlarda maske takmak yeniden zorunlu olacak.

"Aşıların etkinliğini azaltabilecek çok kapsamlı bir mutasyon"

Boris Johnson, konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

Artık daha ileri gitmemiz ve tüm yabancılar için orantılı bir test rejimini hayata geçirmemiz gerekiyor. İnsanlara seyahat yasağı getirmiyoruz ancak ülkeye giriş yapan herkesten varışın ikinci gününde test yaptırmasını ve test sonucu belli olana kadar kendini izole etmesini isteyeceğiz. Omikron çok hızlı yayılıyor. Hatta çift aşılı insanlar arasında bile. Omikron diğer varyantlarından oldukça farklı ve zaman içinde aşılarımızın etkinliğini kısmen azaltabilecek çok kapsamlı bir mutasyon." diye konuştu.


Bu Makale 29.11.2021 - 11:11:30 tarihinde eklendi.


Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.