savasdas@turizmguncel.com

İngiltere Türkiye kararını açıkladı

İngiltere Türkiye kararını açıkladı
İngiltere, merakla beklenen seyahat güncellemesini yaptı, işte Türkiye kararı.

TurizmGüncel – Dış Haberler

Türk turizmcilerin dört gözle beklediği seyahat güncellemesini yapan İngiltere, turizmcileri bir kez daha düş kırıklığına uğrattı.

Yaptığı son seyahat güncellemesinde Azorlar (Portekiz) Kanada, Danimarka, Finlandiya Lihtenştayn, Litvanya, İsviçre’yi yeşil listeye ekleyen İngiltere, Karadağ ve Tayland’ı ise kırmızı listeye dahil etti.

İngiltere’nin son seyahat güncellemesinde Türkiye ile ilgili kararı ise değişmedi. İngiliz medyasının günlerdir yazdığının aksine, Türkiye yine kırmızı listede tutuldu. Bu nedenle, Türkiye’den İngiltere’ye dönen yolcular, 10 gün boyunca parasını kendileri ödeyerek ( 2 bin 200 pound) belirlenen karantina otellerinde kalmaya devam edecek.


Bu Makale 26.08.2021 - 19:55:01 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Mustafa - 27.08.2021 - 05:17

  Kaşıyanı güzel kaşırlar türkiye kendi ayağına kendisi sıktı ilk türkiye ingiltereyi kırmızı listeye aldı şimdi onun ceremesini çekiyor

 • ERKAN ARI - 27.08.2021 - 12:50

  Ingiltere ve fransa kırmızı almanya yüksek riskli ülke ilan etti bizi sadece rusyaya kaldık nüfusun yüzde 80 aşılanmalı 2022 daha iyi olacak ihsallah.????dua ediyoruz????

 • Serdar yanli - 27.08.2021 - 12:45

  Ingiltere fransa kırmızı liste geriye kim kaldı almanya rusya hale bakın turizm ne hale geldi allah sonumuzu hayır etsin koskoca türkiye sadece rusyaya kaldı turizmde neden değişik pazarlar bulunmadı alternatif cin japonya hindistan gibi SN yönetici ler LTF cvp bekliyorum sizlerden ????????

 • Fahrettin ÇİÇEK - 27.08.2021 - 08:40

  İngiltere’nin ülkemizi kırmızı listeden çıkartmamış olması, sezonun kalan kısmı için ümitlenen sektörümüzde büyük hayal kırıklığı yarattı. Çifte standard, gizli ambargo, bizim veri girişlerindeki beceriksizliğimiz veya şeffaf olmayışımız… Ne dersek diyelim, çok önemli bir kayıp… Bir çok otel erkenden kapatma opsiyonunu değerlendirmeye başladı… Kredisini ödemekte zorlanacak olan yatırımcı ve iki ay daha erkenden işsiz kalacak olan sezonluk turizm sektörü çalışanlarının yakında hezeyanları yükselmeye başlar, sektörde hem yatırımcıyı hem de istihdamı korumaya yönelik mutlaka adımlar atılmalı, böyle giderse hem bir çok işletme toparlamakta zorlanacak hem de elimizde kalan sınırlı sayıdaki kalifiye turizm çalışanını da kaybedeceğiz!

 • Ersin DURUM - 27.08.2021 - 07:24

  Bizim dış işleri ve turizm bakanlığı niye bu olaya değinmiyor nedir bu Allah aşkona

 • Hakkı demir - 27.08.2021 - 05:10

  Hani ne oldu? Birileri mavi boncuk dağıtıp net konuşuyordu. Bu vaka tablosuyla imkansız olduğunu söylemiştim. Zaten ingilizlerin olduğu yerde kavga gürültü eksik olmaz. Sakinlik arayanlar için ideal aylar yani.

 • misafir - 27.08.2021 - 02:51

  ingilterenin bu kararı sürdürmesi pandemiyi kullanarak Türkiye üzerinde bir baskı bir yaptırım bir koz olarak kullanma durumu sözkonusu...benim dediklerimi uygula o zaman bu yasakları kaldırayım demenin farklı bir yorumu...istediklerinin hepsinin kabul edilmediği bir durum söz konusu birini zaten üstü kapalı ortaya attılar..benim gönderdiğim afgan göçmenleri için Türkiye de bir göçmen kampı kur orada bu göçmenleri tut biz aralarından işimize yarayanları ve istediklerimizi alalım...geri kalanlarıda orada tut...

 • Bilal ışılak - 27.08.2021 - 01:41

  Türk yetkililer ne zaman ilgilenecek ingiltere ile yazık değilmi onca insan bu sektörde ekmek yiyor İngiliz gelmediğinde onlarca bölge ve iş kolu var sefil durumda

 • Emre sivri - 26.08.2021 - 11:50

  Sayın bakanım artık bişeyler yapmayı düşünmüyormusunuz ingilterenin bu politik kararları için . Saygılar

 • Gürkan - 26.08.2021 - 11:07

  Politik karar! burda suç bence turizm bakanında suçu var.hiç uğraşmadılar a

 • Duygu esenyel - 26.08.2021 - 10:03

  ALLAH BELANIZI VERSİN BU YASAKLARI KİM KOYDUYSA ALLAH BİN BELASINI VERSİN İNŞALLAHGEBERSİN İNŞALLAH ALLAH ÇOLUĞUNNDAN ÇOCUĞUNDAN ETSİN İNŞALLh

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.