savasdas@turizmguncel.com

İngiltere otel karantinasına ne zaman başlayacak?

İngiltere otel karantinasına ne zaman başlayacak?

İngiltere, ülkeye gelenleri otel karantinasına almaya başlayacağı tarihi açıkladı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

 8 havalimanının yakınındaki otellerde kalacaklar

15 Şubat'tan itibaren İngiltere'ye gidenler zorunlu olarak otel karantinasına alınacak. İngiliz hükümeti, muhalefetin baskıları sonucu geçtiğimiz ay açıkladığı otel karantinasının detaylarını paylaştı. Buna göre, 15 Şubat'tan itibaren İngiltere'ye gidenler 10 gün boyunca belirlenen otellerde karantinaya alınacak. Hükümet Heathrow, Gatwick, London City, Birmingham, Bristol, Manchester, Edinburgh, Glasgow, Aberdeen havalimanlarına ve limanlara yakın bölgelerdeki otellerden karantinaya girecek yolcular için günlük 1400'ün üzerinde oda rezerve etmelerini isteyecek.

31 Mart'a kadar devam edecek

Otellere yerleşen yolcular, odalarından çıkmamaları için yakın takipte olacak. En az 31 Mart'a kadar devam etmesi planlanan uygulama çerçevesinde, belirlenen 33 yüksek riskli ülkeden gelen tüm yolcular karantinada tutulacak. Konaklama bedelini ise yolcular ödeyecek.

Hükümetin karantina otellerini belirlemek amacıyla 60'dan fazla konaklama şirketiyle görüştüğü açıklandı. Otellerde karantina tutulan yolculara günde üç öğün yemek, kahve, çay ve su sağlanacak. Otellerde konaklayanların sigara veya hava alma ihtiyacı durumunda, onlara bir güvenlik görevlisi eşlik edecek.

Kişi başı 800 pounda mal olacak

Konaklama sektöründe kaynaklar, bu tür bir konaklamanın karantinaya giren kişiye günde ortalama 80 pounda (770 TL X 10=7 bin TL) mal olacağı ifade edildi. Eğer planlandığı gibi günde 1400'ün üzerinde insan karantina otellerinde kalırsa, İngiltere'deki otellerin bu işten 55 milyon pound (532 milyon TL) kazanacağı açıklandı.


Bu Makale 05.02.2021 - 16:25:09 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Emine yilmaz - 06.02.2021 - 02:24

    Londradan çıkışlar ne zaman baslicak lütfen bu konuda haberleri bekliyoruz

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.