savasdas@turizmguncel.com

İngiliz tatilcinin 2021 öncelikleri belli oldu

İngiliz tatilcinin 2021 öncelikleri belli oldu
İngiltere’de yapılan bir araştırma, tatil tercihinde sağlık ve güvenliğin paranın önüne geçtiğini ortaya koydu.

TurizmGüncel – Dış Haberler

AllClear Travel Insurance tarafından İngiltere’de 2 bin yetişkinle yapılan araştırma, tatil tercihinde sağlık ve güvenlik kriterlerinin fiyatın önüne geçtiğini ortaya koydu. Araştırmaya katılanlar, Covid-19 konusunda iyi performans gösteren ülkeleri tercih edeceklerini, bir şeylerin ters gitmesi durumunda ise sağlık sigortalarının kendilerini en iyi şekilde koruyacağından emin olmak istiyor.

İnsanların 2021 yaz tatili tutumunu belirlemek amacıyla çalışma yürüten sigorta şirketi, geçtiğimiz yılın her dönemindeki (kapanma, aşamalı açılmalar ve aşıya verilen tepkiler) tüketici duyarlılığını takip etti.

Her bir araştırma 2 bin İngilizle yapıldı

Müşteri iç görü şirketi MaruBlue'ya yaptırılan araştırma, 2020 yılı boyunca (Haziran, Temmuz, Kasım ve Aralık) aylarında aralıklarla çevirim içi olarak yapıldı. Her araştırmada 2 bin İngilizle görüşüldü.

Covid karnesi iyi olan ülkeleri tercih edecekler

Araştırmanın sonuçlarına göre, ilk kilitlenmenin ardından denizaşırı tatil talebi oldukça yüksek bir seviyeye çıktı. Bununla birlikte, sağlık ve güvenlik fiyatın önüne geçti. Her 10 katılımcıdan 44'ü Covid-19 konusunda iyi durumda olan ülkeleri ziyaret ziyaret etmek istediğini belirtti. Yüzde 36'lık kesim mümkün olan en iyi sigortayı yaptırmak istediğini kaydetti.

55 yal üstü tatilciler için sağlık ve güvenlik daha önemli

55 yaş üstü insanlar ülkelerin 'güvenlik siciline' göre tatil tercih yapacağı ortaya çıkarken, bu oran 34 yaş ve altı insanlarda yüzde 28 olarak belirlendi. Araştırmaya katılan 55 yaş üstü insanların yüzde 51'i, mümkün olan en iyi korumayı sağlayacak sigortayı satın almak istediğini açıkladı.

İngiliz tatilci ne kadar harcamaya hazır?

AllClear'ın araştırmasında insanlara tatilde harcamayı planladıkları para miktarı da soruldu. Katılımcılar, sağlıklı ve güvenli bir tatil için 1.334 pounddan daha fazla harcamaya hazır olduğunu belirtirken, kimi örneklerde bu rakam 1.644 pounda kadar yükseldi.

Kısa seyahat talebi ikiye katlandı

Kısıtlamaların yeniden başladığı sonbahar döneminde yapılan araştırmada ise, kısa seyahatlere çıkmak isteyenlerin sayısının iki kattan fazla arttığı görüldü. Kısa tatile çıkmak isteyenlerin oranının yüzde 24'ten yüzde 51'e yükseldiği tespit edildi. Kasım ayında ise, uzak mesafe seyahat çıkmak isteyenlerin oranının yüzde 10'dan yüzde 30'a yükseldiği görüldü.

* İşte o araştırmadan elde edilen bulgular:

* Seyahatimde Covid-19 açısından güvenli bir destinasyon seçeceğim: yüzde 44

* Ülkenin yeniden kapanma ihtimalinden çekiniyorum: yüzde 42

* Sosyal mesafenin korunamadığı uçaklara binmek istemiyorum: yüzde 39

* Seyahatimde, mümkün olan en iyi korumayı sağlayacak sigortayı almak istiyorum: yüzde 36

* Gideceğim ülkedeki sağlık hizmetlerinin durumu benim için önemli: yüzde 36

* Geri döndüğümde karantinaya girmekte korkuyorum: yüzde 30

* Havalimanlarının güvenli olduğunu düşünüyorum: yüzde 29

* Toplu taşıma araçlarını kullanmaktan uzak duracağım: yüzde 27

* Otellerin güvenliği konusuna tüketici yorumlarına bakıyorum: yüzde 26

* Ucuz poliçe yerine en iyi koruma sağlayan poliçeyi almak isterim: yüzde 21

* Gideceğim ülkenin tıbbi konulardaki uzmanlık geçmişi önemli: yüzde 20

* Tatile uçakla değil kendi aracımla gitmek isterim: yüzde 17

* Kalacağım otelin iyi bir hastaneye yakın olması önemli: yüzde 14


Bu Makale 19.01.2021 - 11:19:09 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • ÖNERİLER SIRALANMALIDIR - 19.01.2021 - 11:47

    BİZ ÜLKE OLARAK NE YAPMALIYIZ! ACİL OLARAK İNGİLTERE YE ÖZEL BİR REKLAM ÇALIŞMASI YAPILMALIDIR. ÜLKEMİZDE GELEN BİR TURİSTİ KONU ALIP BİR KISA FİLM GİBİ ÜLKEMİZ TANITILMALI. ACENTE TARAFINDAN KARŞILANIRKEN ACENTE PERSONELLERI MASKELI OLMALI BEKLEME ALANLARI MESAFELI OLMALIDIR. TRANSFER ARACLARINDA SOFORLER VE OTURMA ALANLARI YINE AYNI SEKILDE OLMALIDIR. OTEL ICINDE RESTAURANTLARDA YINE AYNI MESAFE ONLEMLER DIKKATE ALINMALIDIR YANI SIRA ASPENDOS TIYATROSUNA GIRIS VE OTURMA DUZENI DIKKATE ALINMALIDIR SOKAKTA YURUYUS SIRASINDA SOKAK BUTIK VE RESTAURANTLAR DA YINE AYNI ONLEMLER ON PLANDA TUTULARAK BIR REKLAM CALISMASI YAPILMALIDIR VE BIR AN ONCE DE YAYINLANMAYA BASLANILMALIDIR. BU KONUDA DEGERLI TURIZMCI ABILERIIMIZIN DAHA GUZEL FIKIRLERI VARDIR.

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.