savasdas@turizmguncel.com

İngiliz tatilciler 'rezervasyon yapmayın'' çağrılarını ciddiye almadı

İngiliz tatilciler 'rezervasyon yapmayın'' çağrılarını ciddiye almadı
İngiltere'de yapılan 'yurt dışı tatili için rezervasyon' yapmayın çağrılarının İngiliz tatilcilerde karşılık bulmadığı belirtildi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere turizm sektörünün temsilcileri, halkın resmi makamlar tarafından 'yurt dışı tatili rezervasyon yapmayın' çağrılarını reddettiğini, temmuz ayı ve sonrası için rezervasyon yaptığını açıkladı.

The Guardian'da yer alan habere göre, son olarak pazartesi günü bir grup milletvekili tarafından yapılan ''yurt dışı yaz tatili rezervasyonu yapmayın'' çağrısı İngiliz halkı tarafından reddedildi.

Turizmciler tatile çıkılacağından emin

İngiliz tatilcilerin kısıtlamaya maruz kalmadan tatil yapacağı destinasyonlara ilişkin listenin henüz hükümet tarafından yayınlanmadığı belirtilen haberde, başlangıçta açıklanacak listenin az sayıda AB ülkesini kapsamasının beklendiği kaydedildi. Haberde, ''Buna karşın turizm sektörü, İspanya ve Yunanistan gibi popüler destinasyonların haziran sonundan itibaren listeye ekleneceğinden emin.'' ifadeleri kullanıldı.

Fosun tarafından online tur operatörü olarak yeniden ayağa kaldırılan Thomas Cook'un sözcüsü David Child, ''Bu haftaki rezervasyonlarımız geçen haftaya göre yüzde 50 daha yüksek'' diyor. Sözcü, şirketin 1 Temmuz ve sonrası için tatil satışı yaptıklarını ve en popüler destinasyonların Yunanistan ve İspanya olduğunu ifade etti.

Milletvekillerinden tatil karşıtı rapor

İngiliz parlamentosundaki tüm partilerin milletvekillerinden oluşan koronavirüs parlamento çalışma grubu (APPG) pazartesi günü bir rapor yayınladı. Koronavirüsün yeni varyantlarına dikkat çekilen raporda, bu varyantların İngiltere'ye ithal edilmemesi için insanların tatil kararından caydırılması gerektiği belirtilmişti.


Bu Makale 04.05.2021 - 10:49:24 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.