savasdas@turizmguncel.com

İmzalar atıldı, TÜRSAB Diyarbakır’da fuar düzenleyecek

İmzalar atıldı, TÜRSAB Diyarbakır’da fuar düzenleyecek
Diyarbakır’da düzenlenen ‘Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa Kültür ve İnanç Destinasyonu Çalıştayı’nda, Mezopotamya Turizm Fuarı için protokol imzalandı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Diyarbakır’da ‘Mezopotamya Turizm Fuarı’ düzenleyecek. Fuarla ilgili protokol çalıştayda imzalandı.

Fuarla ilgili açıklama yapan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya Türkiye'nin eşsiz kültürel ve doğal değerlere sahip olduğunu ancak bunu pazarlamak için önce profesyonellerin bölgeyi tanıyıp tüketicilere sunmasının gerektiğini ifade etti.

Bölge fuarı haline gelecek

Bölge Profesyonel anlamında fuarlara çok önem verdiklerini belirten Firuz Bağlıkaya, "Daha önce de bazı çalışmalar oldu ama yarım kaldı. Şimdi iklim oldukça uygun. Fuarı önemsiyorum. Destekliyoruz. Bölge fuarı haline getireceğiz. Bölgesel fuarlar önemli. Her kentte fuar yapılmasını doğru bulmuyorum. Kimisi tek bir şehri görmek için seyahat etmiyor. Diyarbakır büyük şehirlerimize 1 saat uçak mesafesinde. Bölge fuarı olması yönünde oldukça umutluyum. Destekliyor ve başarılı olacağına inanıyorum." diye konuştu.


Bu Makale 09.11.2020 - 09:35:04 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.