savasdas@turizmguncel.com

İç turizmi destekleme programına Ruslardan büyük ilgi

İç turizmi destekleme programına Ruslardan büyük ilgi
Rusya’dan hükümetin pandemi döneminde başlattığı iç turizmi destekleme programına katılımın yüksek olduğu belirtildi.

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm), hükümet tarafında yürürlüğe giren ve iç turizmi desteklemek için yerli turistlerin tatil harcamalarının bir kısmını karşılayan programa 1,6 milyondan fazla Rus turistin katıldığını açıkladı.

Turizm geri ödeme programı (Cashback) kapsamında Rus vatandaşlarının tatil turu ve otel konaklama için 34 milyar ruble harcadıklarının vurgulandığı Rosturizm açıklamasında, bu program kapsamında tatil harcaması yapan vatandaşlara 6,7 milyar ruble iade edildiği de belirtti.

Sonbahar için geri ödemeli tur satışlarının 10 Eylül’de Moskova saatiyle 01:00 itibariyle son bulacağının altını çizen Rosturizm yetkilileri, Cashback programı kapsamında en çok tercih edilen iç yurtiçi destinasyonlarının Krasnodar, Stavropol Bölgesi ve Kırım Cumhuriyeti olduğunu, aynı zamanda Altay ve Tümen tatil turu taleplerinde de aktif büyüme kaydedildiğini ifade etti.

GazetenRu’da yer alan habere göre Rusya’nın Pskov, Novgorod, Yaroslavl bölgeleriyle Tataristan, Kaliningrad, Moskova, St. Petersburg ve Samara’ya yapılan kültür ve eğitim turlarının da Ruslar tarafından büyük ilgi gördüğü belirtildi.

Rusya’da devlet tarafından uygulanan turizm geri ödeme programının dördüncü aşaması 16 Haziran’da başlatılmış, ekim ayının başından 24 Aralık’a kadar olan turlar için ödeme yapılmasını içeren program için hükümet tarafından 5 milyar ruble tahsis edilmişti.

Rusya sınırları içerisinde tur veya otel konaklama süresi en az iki gece olan turistik faaliyetlerdeki harcamaların yüzde 20’sini tatilcilere iade eden program, yalnızca Ulusal Ödeme Sistemi MIR kredi kartıyla yapılan tatil ödemelerini kapsıyor.


Bu Makale 11.09.2021 - 09:36:25 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.