savasdas@turizmguncel.com

''Her yolcuya uygun fiyatlı test yapın!''

''Her yolcuya uygun fiyatlı test yapın!''
Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği, uçuştan tüm yolculara doğru ve uygun ücretle PCR testi yapılması çağrısında bulundu.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Hava yolu ve seyahat şirketleri, ülkelerin koronavirüse karşı aldığı kısıtlayıcı tedbirlerin gevşetilmesi ve önlemler alınarak seyahatlerin rahatlatılması konusunda hem ülkeler hem de dünya ölçeğinde lobi faaliyetlerine devam ediyor.

‘’Doğru ve uygun ücretle...’’

Son olarak Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), hükümetlere bir çağrıda bulunarak her yolcuya test yapılmasını istedi. Çağrıda, testlerin doğru ve uygun ücretle yapılması gerektiğinin altı çizildi.

IATA tarafından yapılan açıklamada, karantina önlemlerine alternatif olarak kullanımı kolay, ölçeklenebilir ve hızlı bir sistemin dünya çapında devreye almak için küresel bir yaklaşıma ihtiyaç olduğu ifade edildi.

Araştırma sonuçları ne diyor?

IATA'nın hükümetlere yönelik çağrısı, 24-31 Ağustos tarihleri arasında 11 ülkede 4 bin 700 kişi ile yapılan online araştırmanın ardından geldi. Araştırmaya katılanların yüzde 84'ü ''tüm yolculara PCR testi yapılmalı'' dedi. Araştırmaya katılanların yüzde 88'i, PCR testi yaptırmayı hava ulaşımının bir parçası olarak gördüğünü belirtirken, yüzde 65'lik dilim test sonucu negatif çıkanların karantinaya alınmaması gerektiği görüşünde.


Bu Makale 23.09.2020 - 11:03:30 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.