savasdas@turizmguncel.com

Hükümetten İngiliz turiste 'mayıs ayına kadar bekleyin' çağrısı

Hükümetten İngiliz turiste 'mayıs ayına kadar bekleyin' çağrısı
İngiliz bakan, rezervasyon yapmak isteyen turistlere 'bekleyin' çağrısı yaptı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiliz Hava ve Denizcilik Bakanı Robert Courts, yurt dışına tatil rezervasyonu yapmak isteyen İngiliz vatandaşlarına 'yeni trafik lambası' sisteminde hangi ülkenin hangi renkte yer alacağını görmek için mayıs ayına kadar beklemeleri çağrısında bulundu. Bakan, aksi takdirde rezervasyon yapanların düş kırıklığına uğrayabileceklerini ifade etti.

KSÇB: İnsanlar rezervasyon yapmakta özgür

Ancak, yaz tatillerinin ne zaman ve hangi koşullarda yapılabileceğine ilişkin raporunu 12 Nisan'da açıklayan 'Küresel Seyahat Çalışma Grubu (KSÇB)', hükümetin 'yaz tatili rezervasyonu için erken' uyarılarını bir kenara bırakarak, ''İnsanlar yurt dışına tatil rezervasyonu yapmakta özgür'' ifadelerini kullandı.

Düş kırıklığı yaşayabilirler

Seyahat sektörüne dafa fazla iyimserlik sunduklarını kaydeden Courts, ''Şimdi çerçeveyi yayınladık. İnsanlara ‘rezervasyon için araştırma yapabilirsiniz’ diyoruz. Ancak tavsiyem, hangi ülkenin hangi renkte (yeşil, turuncu, kırmızı) olduğunu görmek için beklemeleri. Aksi takdirde düş kırıklığı yaşayabilirler. İnsanlar, rezervasyonlarını değiştirebileceğinden veya iade alabileceğinden emin olmalılar. Tatil dönüşü izole olmaları gerekebileceğinin de bilincinde olmalılar.'' ifadelerini kullandı.


Bu Makale 15.04.2021 - 20:56:01 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.