savasdas@turizmguncel.com

TUI'de her şey dijital olacak

TUI'de her şey dijital olacak
TUI CEO'su Fritz Joussen, şirkette her şeyin dijitalleşeceğini açıkladı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

8 bin kişiyi işten çıkaracağını, filosundaki uçak sayısını yüzde 30 küçülteceğini ve yüzde 30 tasarruf sağlayacağını açıklayan TUI'nin dönüşümünün merkezinde dijitalleşme yatıyor. İşten çıkarılacak insan sayısının açıklanan 8 bin rakamını geçmeyeceğini açıklayan TUI CEO'su Fritz Joussen, şirketteki esas dönüşümün dijitalleşmede ve daha fazla satış mağazasının kapanmasında gözlemleneceğini söyledi.

Global bir şirket olan TUI'nin bünyesinde toplamda 71 bin kişinin çalıştığını açıklayan Joussen, ''Şu anda yapacağımız her şeyde öncelik dijitalleşmede olacak. Dijital dönüşüm konusunda hiçbir yatırımı kısmadık.'' diye konuştu. Joussen, Haziran ayında TUI'nin 3. çeyrek sonuçlarını açıkladığı konuşmasında, ''İngiltere'deki perakende satış mağazalarını kapatıyoruz.'' demişti.

Fritz Joussen'ın bu konuşmasının ardından temmuz ayının sonunda açıklama yapan TUI, İngiltere ve İrlanda'da 166 perakende satış mağazasını kapatacağını duyurmuştu.


Bu Makale 17.08.2020 - 10:30:52 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • ozan şan - 17.08.2020 - 10:32

    HİSSELER YERLERDE 3 EURO ALTI TEKRAR GELİR Mİ.HÜKÜMETTEN ALINAN PARALAR NASIL ÖDENECEK.2.DALGA GELİRSE İFLAS GELİR Mİ.ÇOK FAZLA BİLİNMEYEN VAR.yOKSA 3 .30 PARAYA ALIP UNUTURDUM

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.