savasdas@turizmguncel.com

Ferit Şahenk’ten bir otel satışı daha

Ferit Şahenk’ten bir otel satışı daha
Çok sayıda turğzm yatırımını elden çıkaran Ferit Şahenk’in, Dubrovnik’teki otel sattığı belirtiliyor.

2019'da bankalarla 2.3 milyar euroluk yapılandırmaya giden ve birçok varlığını elinden çıkaran Doğuş Grubu, Hırvatistan’daki turizm yatırımını ülkenin önde gelen emeklilik fonlarını yöneten Erste d.o.o.'ya devrediyor.

Doğuş Grubu’nun uzun zamandır satmamak için direndiği Hırvatistan’daki turizm yatırımını ülkenin önde gelen emeklilik fonlarını yöneten Erste d.o.o. devralıyor.

Dünya gazetedinde yer alan habere göre Hırvat fonu, Dubrovnik kentinde yer alan 5 yıldızlı Villa Dubrovnik’in yüzde 90’ını satın alıyor. Doğuş Grubu’na ait Villa Dubronvik’ten Zagreb Borsası’na yapılan açıklamada yüzde 90’lık hissenin alımı için de anlaşma imzalandı.

Satış rakamı yaklaşık 100 milyon TL

Edindilen bilgilere göre satın alma değeri de yaklaşık 100 milyon TL olduğu yönünde. Otelin geceleme fiyatı ise 400 sterlin yani 4 bin 800 liradan başlıyor.

Adriyatik Kıyısı’ndaki lüks otelin 6’sı süit toplam 56 odası ve iki villası bulunuyor. Alımı yapan Avusturyalı bankacılık grubu Erste’nin biri olan fon, Hırvatistan’da faaliyet gösteren 8 emeklilik firması ve kuruluşunun fonunu yönetiyor.

Villa Dubrovink satılmayacak denmişti

Geçtiğimiz yıllarda Akdeniz çanağının en büyük yat limanı işletmecisi haline gelen Doğuş, Lüksemburg merkezli ünlü fon CVC Capital Partners ile masaya oturmuş sahibi olduğu BAE, Yunanistan ve Hırvatistan’daki marinalarını satmıştı. Doğuş Grubu bu satış sürecinin ardından Hırvatistan’daki Villa Dubrovink’in satılmayacağını açıklamıştı.


Bu Makale 16.08.2021 - 14:38:13 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.