savasdas@turizmguncel.com

Eskişehir halkına tek gecelik 'otel yasağı'

Eskişehir halkına tek gecelik 'otel yasağı'
Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, ilginç bir karara imza atarak, şehirde yaşayanların otellerde tek gecelik konaklama yapmasını yasakladı.

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, ikametgahı Eskişehir olan yurttaşların şehirdeki otellerde tek gecelik konaklama yapmasını yasakladı. Valinin, tek gecelik oda satın alınıp eğlence düzenlenmesinin önüne geçmek amacıyla böyle bir karar aldığı belirtildi.

Kararla birlikte artık Eskişehir’de olan otellere ikametgah adresi Eskişehir olan kişiler en az 5 günlük rezervasyon yapabilecek. Vali başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan bu karar, şehir merkezi başta olmak üzere Tepebaşı ve Odunpazarı ilçelerindeki otellerde geçerli olacak.

''Ev buluşmaları vakaları artırdı''

Ev ve park buluşmaları ile ziyaretler nedeniyle kentteki vaka sayısının arttığını ileri süren Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, “Kontrol altında tutmaya çalışıyoruz. Annelerimizin, ablalarımızın evlerde toplanmaları da vakaları yukarı çekti. Eskişehir’de herkesin olumlu katkı yapmasını bekliyorum. Toplu halde bulunmalardan uzak durmak lazım. Bunu biz denetimle yapmaya çalışıyoruz. Denetliyoruz ama kişiler bunu iç alemine de alıp, davranışlarına da geçirirse bu süreç çok daha kolay atlatılabilir. Belki denetimlere de çok fazla ihtiyaç kalmaz” şeklinde konuştu.


Bu Makale 26.03.2021 - 16:16:41 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.